Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo nario J. Džiugelio pranešimas: „Darbuotojų trūkumą rinkoje gali kompensuoti tūkstančiai norinčių dirbti neįgaliųjų“

2018 m. balandžio 19 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Pastaruoju metu viešoje erdvėje vis daugiau dėmesio sulaukia Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos rengiama socialinių įmonių pertvarka. Deja, nemaža dalis skleidžiamų žinių skirta įbauginti ir įtikinti žmones su negalia, kad būsima reforma jiems nenaudinga. To siekiant nesibodima imtis jokių priemonių – manipuliuojama pačiais neįgaliaisiais, sąmoningai ar galbūt dėl nežinojimo klaidinama visuomenė, užsakomi įvairūs tyrimai ir jų rezultatai aiškinami taip, kaip patogu pertvarkos kritikams.

„Nieko nuostabaus, juk suinteresuoti asmenys bijo prarasti milijonines dotacijas. Bet pertvarkos tikslas – ne pakenkti žmonėms su negalia, o suteikti pasirinkimą dirbti bet kurioje įmonėje ir gauti valstybės pagalbą pirmiausia ne pinigais, o pritaikant darbo vietą, keliant kvalifikaciją ir suteikiant svertus derantis su darbdaviu“, – sako reformos koncepciją parengusios Seimo Neįgaliųjų teisių komisijos pirmininkas Justas Džiugelis.

Ketvirtadienį Seime surengtoje spaudos konferencijoje parlamentaras neslėpė, kad pasiruošimo darbai užtruko, tačiau dabar Socialinės apsaugos ir darbo ministerija pagaliau juda tinkama kryptimi. Todėl jis palaiko rengiamą pertvarką, kurios dabartinis variantas dar bus tobulinamas.

„Kitaip, nei pastaruoju metu klaidinančiai teigiama, reforma nebus „stumiama buldozeriu“. Mes girdime šiuo metu socialinėse įmonėse dirbančių neįgaliųjų baimes ir padarysime viską, kad jie nenukentėtų. Tačiau svarbiausi momentai jau yra sudėlioti – planuojama remti ne įmonę, o įsidarbinti trukdančias kliūtis, atsiras atvejo vadybininkai, kurie konsultuos konkretų žmogų, ir darbo asistentai, padėsiantys ten, kur pats neįgalusis negali susitvarkyti, – sistemos pakeitimus vardino J. Džiugelis. – Nemažai prie žmonių su negalia įsiliejimo į atvirą darbo rinką prisidės ir darbo vietų viešajame sektoriuje kvotos. Nors kovo mėnesį atliktoje Lietuvos verslo konfederacijos narių apklausoje teigiama, kad verslininkai mieliau mokės baudas, nei priims į darbą žmones su negalia, tikrovėje kvotos palies viešąjį sektorių, o ne privačias bendroves. Kita vertus, šis žingsnis – ne tik praktinis, bet ir turi didelę vertybinę reikšmę, nes parodo, kad valstybei rūpi žmonės su negalia.“

Seimo kanceliarijos nuotr. (aut. Dž. Barysaitė)

Stambiausius ir aktyviausius investuotojus Lietuvoje vienijančios asociacijos „Investors Forum“ vadovė Rūta Skyrienė teigia, kad nemažai socialinių įmonių vienijančios Lietuvos verslo konfederacijos apklausos vertinimą galima suprasti, tačiau jos teigimu, į apklausos rezultatus galima pažiūrėti ir kitaip: net 43 proc.  darbdavių teigia, kad negalia nėra kliūtis įdarbinti žmogų. O tai – tikrai geras rezultatas, rodantis, kad gyvename besikeičiančioje visuomenėje.

„Pastaruoju metu viena rimčiausių Lietuvos problemų – darbo jėgos trūkumas. Todėl žmonių su negalia integracija į atvirą darbo rinką gali padėti išspręsti nemažai problemų. Yra daug negalios formų, kurios netrukdo mokytis, įgauti žinių ir jas pritaikyti realiame gyvenime. Joks darbdavys neatsisakys profesionalo vien dėl to, kad jis yra neįgalus. Svarstant bet kokius įstatymų pakeitimus, lengvatų programas susijusias su neįgaliųjų asmenų įdarbinimu, turime atsispirti nuo to, kad neįgalus darbuotojas yra toks pat, kaip ir visi kiti. Todėl neturėtume jų išskirti iš kitų darbuotojų tarpo“, – įsitikinusi R. Skyrienė.

 

Daugiau informacijos:

Seimo Neįgaliųjų teisių komisijos pirmininkas

Justas Džiugelis

Mob. 8 656 88886

 

   Naujausi pakeitimai - 2018-04-19 14:08
   Rūta Mensonaitė