Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo nario Ž. Pavilionio pranešimas: „Ar pasiruošta referendumui dėl pilietybės išsaugojimo?“

2018 m. balandžio 25 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Šiandien Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos nario, užsienio lietuvių į parlamentą rinkto atstovo dr. Žygimanto Pavilionio inicijuotoje spaudos konferencijoje „Ar pasiruošta referendumui dėl pilietybės išsaugojimo?“ kalbėję Pasaulio lietuvių bendruomenės pirmininkė Dalia Henke, Seimo ir Pasaulio Lietuvių bendruomenės komisijos pirmininkas Rimvydas Baltaduonis, atlikėjas, judėjimo „To be LT“ iniciatorius Jurgis Didžiulis nuogąstavo, kad Seimui ir Vyriausybei delsiant priimti sprendimus dėl pilietybės išsaugojimo, iš Lietuvos išvykusiems, tačiau sąsajų su gimtine prarasti nenorintiems asmenims nutolinama arba apskritai atimama viltis turėti gimtosios šalies, Lietuvos, ir kitos valstybės, kur įleido šaknis, pilietybę.

Spaudos konferencijoje pristatytas kreipimasis į Seimą ir Vyriausybę,  prašant teikti prioritetą pilietybės klausimui ir nedelsiant imtis strateginių veiksmų,  užtikrinsiančių sėkmingą kampanijos „Lietuvos Pilietybės išsaugojimui – TAIP!“ veiklą, šviečiant ir sutelkiant visą visuomenę Lietuvoje ir už jos ribų, bei numatant tinkamą finansavimą koordinuotai valstybės institucijų bei nevyriausybinių organizacijų, be kurių teigiamas kampanijos rezultatas neįmanomas, veiklai užtikrinti.

Konferencijoje išryškintas klausimas dėl pilietybės išsaugojimo referendumo, kadangi Seimo sudaryta darbo grupė kol kas neprisėdo prie referendumo klausimo formuluotės. Kalbėdamas apie šią aktualiją Seimo narys Ž. Pavilionis pabrėžė: „Liko beveik metai iki referendumo, tačiau iki šiol dar nesutarta dėl konkrečios klausimo referendumui formuluotės, nekalbant apie finansinių ar žmogiškųjų resursų sutelkimą. Žinant, kad šis referendumas turi laimėti didele balsų dauguma, manome, kad jį beveik baigiame pralošti. Todėl ir parengėme kreipimąsi į Vyriausybę ir Seimą, kuriame prašome priimti visus reikiamus sprendimus ir pasiruošimą referendumui nedelsiant paskelbti prioritetu, skirti tinkamus finansus, suburiant žmones tam, kad jį laimėtume. Nes pergalei tikrai neužteks vien valdžios, pavienių asmenų, pavienių partijų pastangų, visi turime kalbėti vienu balsu. Tai galų gale yra lietuvybės išsaugojimo klausimas visame pasaulyje ir tam laiko beveik nebeliko“.

Pasaulio lietuvių bendruomenės pirmininkė Dalia Henke pabrėžė, kad bendruomenės šūkis šiuo klausimu: „Vienybės mes neaukosime dėl pilietybės“. Jei Lietuvos Respublikos Seimo, Vyriausybės vadovai, partijų lyderiai apsispręs, kokiu būdu bus sprendžiamas pilietybės išsaugojimo klausimas, žinoma, kad ir pasaulio lietuviai telks visas savo pajėgas ir padės spręsti šį klausimą.“

Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės komisijos pirmininkas dr. Rimvydas Baltaduonis pristatė alternatyvią idėją, kaip dar spręsti pilietybės išsaugojimo klausimą. „Siūlysime naują kelią, atsižvelgus į valstybės vadovų nuomonę, kad tai turi būti klausimas, į kurį atsako tauta nereikalaujant keisti Konstitucijos. Konstitucija leidžia daugybinę pilietybę, kuri reglamentuojama įstatymų. Siūlome surengti konsultacinį referendumą, kuris nereikalautų keisti Konstitucijos. Tam užtektų 50+1 pritarimo referendume dalyvavusių piliečių balsų. Tokiam referendumui suorganizuoti užtektų ir metų“, – pažymėjo dr. R. Baltaduonis, išsamiai aptardamas konkrečias referendumo formuluotes. Jis teigė, kad tokio kompromiso siekiama nuogąstaujant, kad dabar siūlomas referendumas nesurinks pakankamai dalyvaujančiųjų balsų. „Reikia, kad beveik visi šimtas procentų ateinančių į rinkimus balsuotų už dvigubą pilietybę ir tokios sėkmės sunku tikėtis“, – nuogąstavo R. Baltaduonis.

Visuomeninio judėjimo „To be LT“ iniciatorius, muzikantas J. Didžiulis teigė, kad šis klausimas savo reikšme prilygsta stojimui į Europos Sąjungą. „Turime pasirinkti vieną ar kitą Lietuvos kelią. Arba užsidarom, arba pripažįstame, kad galime būti globali valstybė.  Aš grįžau į Lietuvą todėl, kad turiu dvigubą pilietybę ir galėjau sugrįžti. Šis klausimas tiek svarbus, kad jis nulems valstybės trajektoriją artėjantiems mažiausiai 10-čiai metų. Tam, kad jį išspręstume, mums reikia visų partijų, frakcijų, visuomenės lyderių atsibudimo. Šio klausimo negalima pramiegoti“, –  kalbėjo J. Didžiulis.

Visi spaudos konferencijos dalyviai sutarė, kad pilietybės išsaugojimo klausimas reikalauja išsamių diskusijų, kompromisų paieškų ir visos visuomenės susitelkimo.

Kreipimasis į Seimą ir Vyriausybę dėl pilietybės išsaugojimo klausimo sprendimo pridedamas.

 

Daugiau informacijos:

Seimo narys

Žygimantas Pavilionis

Mob. 8 668 42 126

El. p. [email protected]

 

   Naujausi pakeitimai - 2018-04-25 13:31
   Rūta Mensonaitė