Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo nario P. Gražulio pranešimas: „Išieškojimas tik iš įkeisto turto – galas bankų savivalei?“

2018 m. balandžio 26 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Jau trečią kadenciją tenka kovoti už nuostatą, kad nebūtų galima išieškoti iš neįkeisto skolininko turto. Todėl šiandien dar kartą užregistravau įstatymo pataisą, kuria siūlau nustatyti, kad jei realizavus įkeistą turtą gaunama mažesnė suma, negu priklauso hipotekos kreditoriui, jis neturi teisės reikalauti išieškoti iš kito skolininko turto. Atėjo laikas palaužti bankų savivalę ir užtikrinti, kad išieškojimas būtų nukreiptas tik į įkeistą turtą.

Šiuo metu Lietuvoje galioja tokie įstatymai, kad bankas gali išsireikalauti iš asmens ne tik jo įkeistą turtą, bet jis turi teisę išieškoti nuostolius ir iš kito turto. Mano manymu, tai sąmoningas reikalingo įstatymo blokavimas. Įstatymo projektas parengtas atsižvelgiant į tai, kad pasinaudojęs hipoteka ir įkeitęs savo nekilnojamąjį turtą, o vėliau negalintis atiduoti skolos asmuo rizikuoja prarasti ir kitą – neįkeistą – turtą, nes įkeistas turtas parduodamas už žemesnę nei rinkos kainą. Tokiu būdu visą skolą padengti iš įkeisto turto tampa neįmanoma. Neturėdami pakankamai pajamų ir nenorėdami prarasti kito – neįkeisto – turto, žmonės priversti važiuoti į užsienį uždarbiauti, palikti Tėvynę tam, kad galėtų atiduoti protu nesuvokiamas skolas.

Tikiuosi, kad priėmus siūlomą įstatymo projektą bus apsaugotas neįkeistas skolininkų turtas ir užtikrinta, kad bankai galėtų išieškoti tik iš įkeisto turto. Siekiama, kad nesant galimybės išieškoti iš viso turto, įkeistasis būtų realizuojamas rinkos kaina, kaip tai būdinga kitoms Europos Sąjungos valstybėms ir JAV. Įstatymo įgyvendinimas teigiamai atsilieptų ir verslo plėtrai – asmenys, įkeitę savo turtą ir pasiskolinę pinigų savo verslui, išvengtų bankroto, kai įstatymiškai nebūtų galima kreditoriui išsireikalauti trūkstamą sumą iš kito, neįkeisto, skolininko turto. Tai didintų taip reikalingą jaunų, aktyvių ir sumanių žmonių norą pradėti nuosavą verslą.

Belieka tikėtis, kad tokiu būdu bus ne tik palengvinami skolininkų turtiniai įsipareigojimai, didinamas pasitikėjimas bankais, hipotekos institutu, bet ir skatinama verslo plėtra, išvengta dar vienos emigracijos bangos.

 

Daugiau informacijos:

Seimo narys

Petras Gražulis

Tel. (8 5) 239 6638

   Naujausi pakeitimai - 2018-04-26 14:15
   Monika Kutkaitytė