Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo TS-LKD frakcijos narės M. Navickienės pranešimas: „Dėl klausimus keliančių ministro B. Markausko pareigų suderinimo – kreipimasis į etikos sargus“

2018 m. gegužės 3 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos narė Monika Navickienė kreipėsi į Seimo Etikos ir procedūrų komisiją dėl Seimo nario Broniaus Markausko parlamentinių pareigų suderinamumo su kitomis veiklomis.

Žiniasklaidoje pasirodė informacija, kad Bronius Markauskas yra nenutraukęs ryšių su kredito unijos „Gargždų taupa“ paskolų komitetu bei Pieno gamintojų asociacijos taryba. Taip pat yra žinoma, kad informacija apie nenutrauktus ministro ryšius su minėtais juridiniais asmenimis pateikiama Registrų centro išrašuose.

Parlamentarė M. Navickienė kreipimesi prašo išaiškinti, ar B. Markauskas dalyvaudamas kolegialiuose valdymo ir (ar) kontrolės organuose ėjo pareigas kredito unijos „Gargždų taupa“ paskolų komitete bei Pieno gamintojų asociacijos taryboje, eidamas Seimo nario pareigas.

Jeigu B. Markauskas dalyvaudamas kolegialiuose valdymo ir (ar) kontrolės organuose (įskaitant, bet neapsiribojant pavedimais, atstovavimu, kontrolės ar priežiūros funkcijomis) ėjo pareigas kredito unijos „Gargždų taupa“ paskolų komitete bei Pieno gamintojų asociacijos taryboje, prašoma išaiškinti, ar tokio pobūdžio teisiniai santykiai savo turiniu yra suderinami su Seimo nario pareigomis.

„Seimo nario pareigos nesuderinamos su jokiomis kitomis pareigomis, išskyrus jo pareigas Seime. Tai – pamatinė Seimo nario darbo dalis, kuri aiškiai ir be jokių interpretacijų yra apibrėžta Lietuvos Konstitucijoje. Šiuos žadžius tarėme visi, sakydami Seimo nario priesaiką. Manau, kad negali būti jokių išimčių, o visos kvestionuotinos aplinkybės turi būti griežtai įvertintos ir patikrintos atitinkamų institucijų“, – teigė Monika Navickienė.

Kreipimesi taip pat prašoma pateikti duomenis, kada B. Markausko teisinio pobūdžio santykiai ar kitos pareigos su kredito unijos „Gargždų taupa“ paskolų komitetu bei Pieno gamintojų asociacijos taryba buvo realiai nutraukti.

Galų gale klausiama, ar egzistuoja faktiniai duomenys, patvirtinantys darbinio pobūdžio santykių ar kitų pareigų su kredito unijos „Gargždų taupa“ paskolų komitetu bei Pieno gamintojų asociacijos taryba nutraukimą. Jeigu egzistuoja, prašoma juos pateikti atsakant į kreipimąsi.

 

Daugiau informacijos:

Seimo narė

Monika Navickienė

Tel. (8 5) 239 6270

El. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2018-05-03 14:34
   Monika Kutkaitytė