Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo nario J. Džiugelio pranešimas: parlamentaras rengia pasitarimą dėl neįgaliųjų teisės balsuoti užtikrinimo

2018 m. gegužės 8 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Per 2016 m. mūsų šalyje vykusius rinkimus daugiau nei 60 procentų balsavimo apylinkių buvo nepritaikytos balsuoti neįgaliesiems ir senyvo amžiaus žmonėms. Tai – diskriminacija ir Lietuvos Konstitucijos garantuojamų asmens teisių pažeidimas, kurį pripažino Vilniaus apygardos administracinis teismas, išsprendęs bylą prieš Vyriausiąją rinkimų komisiją ir Vilniaus bei Vilniaus rajono savivaldybes dviejų pareiškėjų naudai.

Po metų Lietuvoje planuojama surengti trejus rinkimus – savivaldybių tarybų, Prezidento ir Europos Parlamento. Seimo Neįgaliųjų teisių komisijos pirmininkas Justas Džiugelis įsitikinęs, kad dabar pats laikas ieškoti sprendimų, kurie užtikrintų neįgaliesiems galimybę pareikšti savo valią. Todėl sukvietė pasitarti visų suinteresuotų institucijų vadovus.

 

Maloniai kviečiame žiniasklaidos atstovus dalyvauti Seimo Neįgaliųjų teisių komisijos pasitarime, kuriame kartu su Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininke Laura Matjošaityte, Vyriausybės, Teisingumo ministerijos ir nevyriausybinių organizacijų atstovais bus sprendžiama dėl konkrečių veiksmų, padėsiančių užtikrinti žmonėms su negalia galimybę balsuoti rinkimuose.

Pasitarimas vyks gegužės 9 dieną, trečiadienį, 13 valandą 315 salėje (Seimo I rūmai), Gedimino pr. 53, Vilnius. Registracija vykdoma el. p. [email protected] iki 2018 m. gegužės 9 d. 12 val.

 

Daugiau informacijos:

Seimo Neįgaliųjų teisių komisijos pirmininkas

Justas Džiugelis

Mob. 8 656 88 886

   Naujausi pakeitimai - 2018-05-08 14:52
   Monika Kutkaitytė