Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo nario S. Gentvilo pranešimas: „Kreipiamės į Konstitucinį Teismą prašydami išaiškinti, ar legaliai pastatyti pastatai Neringoje turi būti griaunami“

2018 m. gegužės 10 d. pranešimas žiniasklaidai

 

29 Seimo nariai kreipiasi į Konstitucinį Teismą, kad šis įvertintų, ar 2012 metais priimtas Kuršių Nerijos tvarkymo planas yra teisėtas. Prieš trejus metus buvo nugriautas Juodkrantėje legaliai pastatytas pastatas, jo savininkams buvo sumokėta 1,3 milijonų eurų kompensacija iš valstybės biudžeto – tai nutiko po 10 metų trukusių teismų. Ar padarytos reikalingos išvados? Neatrastas nė vienas kaltas pareigūnas, nepakoreguoti ar nepanaikinti vienas kitam prieštaraujantys įstatymai.

„Šiandien joks paveldosaugininkas ir gamtosaugininkas negali žiūrėdamas žmonėms į akis paaiškinti, kokią žalą daro ir kodėl bus griaunami šie pastatai, kodėl visi mokesčių mokėtojai turi mokėti už šias klaidas. Turime užkirsti tokį valstybės diskreditavimą. Todėl Seimo nariai kartu su Neringos gyventojais kreipiamės į Konstitucinį Teismą prašydami įvertinti, ar 2012 metais patvirtintas Kuršių Nerijos tvarkymo planas yra priimtas teisėtai“, – sako Aplinkos apsaugos komiteto pirmininko pavaduotojas liberalas Simonas Gentvilas.

Šiandieninei Vyriausybei bejėgiškai nesugebant suderinti naujo Kuršių Nerijos tvarkymo plano versijos, bus griaunami legaliai pastatyti pastatai ir tai kainuos apie 20 milijonų eurų kompensacijų iš valstybės biudžeto, tai yra – visų mokesčių mokėtojų pinigų.

„Per 5 metus nuo ydingo plano patvirtinimo, Vyriausybė ir Aplinkos ministerija nesugebėjo patobulinti įstatymų ir rasti atsakingų asmenų, todėl vienintelė išeitis yra kvestionuoti patį tvarkymo planą ir jo teisėtumą“, – sako S. Gentvilas.

Siekiant iš esmės išspręsti daugiau nei dešimtmetį besitęsiančias Kuršių Nerijos problemas, šiandien Seimo narių grupė Konstituciniam Teismui pateikė prašymą ištirti, ar 2012 m. Vyriausybės nutarimo „Dėl Kuršių Nerijos nacionalinio parko tvarkymo plano patvirtinimo“ pagrindiniai punktai atitinka įstatymus ir neprieštarauja Konstitucijai.

 

Daugiau informacijos:

Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos narys

Aplinkos apsaugos komiteto pirmininko pavaduotojas

Simonas Gentvilas

Mob. 8 698 42 168, el. p. [email protected]

 

   Naujausi pakeitimai - 2018-05-10 12:13
   Rūta Mensonaitė