Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo nario S. Gentvilo pranešimas: „Žemės reformos žemėtvarkos trūkumus miestuose efektyviau spręs Aplinkos ministerija“

2018 m. gegužės 18 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimas pritarė Simono Gentvilo įstatymų projektams, kuriais siūloma perduoti žemės reformos žemėtvarkos metodikos klausimus spręsti Aplinkos ministerijai. Įstatymų projektais siūloma Aplinkos ministerijai perduoti žemėtvarkos metodikos formavimo teisę ir informacinės sistemos valdymą, iki šiol už tai atsakinga yra Žemės ūkio ministerija.

„Nors kaimuose žemės grąžinimo eiga buvo sklandi, tačiau, dėl kompleksinio suinteresuotumo, žemės grąžinimo reforma stringa miestuose. Šiais įstatymų projektais siūloma, kad iš esmės žemės grąžinimą užbaigtų miestų savivaldybės jau pagal Aplinkos ministerijos formuojamą praktiką. Aplinkos ministerija turi visus įrankius užbaigti šią reformą: formuoja ir erdvinio, ir teritorinio planavimo nuostatas bei įstatymus, yra atsakinga už statybos ir architektūros politikos reglamentavimą“, – sakė S. Gentvilas.

Pasak parlamentaro, Žemės ūkio ministerija nėra pajėgi spręsti žemės perdavimo klausimus dėl miesto kompleksinio suinteresuotumo, į kurį įtraukiamas ir kultūros paveldas, tanki inžinerinė infrastruktūra, architektūriniai klausimai, tad žemės reformos žemėtvarkos klausimus efektyviau spręstų Aplinkos ministerija, kuri jau turi sukaupusi visus duomenis.

„Vykdomų teritorijų planavimo procesų praktika parodė, kad Žemės ūkio ministerija, kuriai buvo paskirta pastarąjį procesą realizuoti, nesugebėjo užtikrinti kompleksinio teritorijos įvertinimo ir parengti bei patvirtinti planavimo dokumentus, kurie užtikrintų maksimalų visų subjektų lūkesčių įgyvendinimą ir viešojo intereso apsaugą. Dėl to kai kurių teritorijų patrauklumas ir kompleksinė vertė ne tik kad neišaugo, bet tapo sunkiai tinkama tolesniam plėtojimui“, – esamą situaciją apibūdino S. Gentvilas.

 

Daugiau informacijos:

Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos narys

Aplinkos apsaugos komiteto pirmininko pavaduotojas

Simonas Gentvilas

Mob. 8 698 42 168, el. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2018-05-18 09:59
   Monika Kutkaitytė