Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo nario Ž. Pavilionio pranešimas: „Draugystės įrodymas – Sakartvelo pavadinimą pirmoji pasaulyje pripažino Lietuva“

2018 m. gegužės 22 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Šią savaitę Sakartvelas (Gruzija) švęs pirmosios demokratinės valstybės įkūrimo šimtmetį. Ta proga Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė vyksta į Sakartvelą, į oficialų šalies šimtmečio minėjimą, aukščiausiu lygiu įrodydama draugiškus abiejų šalių tarpusavio santykius.

Apie iki šiol vykusį ir tolesnį bendradarbiavimą šiandien spaudos konferencijoje Seime kalbėjo Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos narys, Tarpparlamentinių ryšių su Sakartvelu grupės pirmininkas dr. Žygimantas Pavilionis, Sakartvelo ambasados atstovas Giorgijus Kobakhidze ir Valstybinės lietuvių kalbos komisijos (VLKK) vadovas Audrys Antanaitis.

Seimo kanceliarijos (aut. Džoja Gunda Barysaitė) nuotr.

 

 Sakartvelo ambasados atstovas G. Kobakhidze padėkojo Lietuvos Respublikos Seimui, Valstybinei lietuvių kalbos komisijai (VLKK), Užsienio reikalų ministerijai už autentiško Sakartvelo pavadinimo įteisinimą ir nuolat jaučiamą palaikymą.

„Gegužės 3 d. įteisindama Sakartvelo pavadinimą Lietuvos Respublika tapo pirmąja valstybe, kuri patvirtino istorinį valstybės pavadinimą. Tai dar vienas Lietuvos ir Gruzijos bendradarbiavimo pavyzdys“, – sakė Sakartvelo ambasados atstovas G. Kobakhidze.

Paklaustas, kaip išmoko sklandžiai kalbėti lietuviškai, svečias paaiškino, kad jau penktus metus Sakartvelo Technikos universitete veikia Lietuvių kalbos ir kultūros centras, remiamas Švietimo ir mokslo ministerijos (ŠMM), kur 100 sakartveliečių suteikiama galimybė mokytis lietuvių kalbos. Giorgijus į Lietuvą atvyko studijuoti lietuvių kalbos magistrantūros studijose.

VLKK pirmininkas A. Antanaitis pasidžiaugė, kad Sakartvelo pavadinimo įteisinimu komisija lietuvių kalbą praturtino dviem žodžiais: „Sakartvelas“ ir „sakartvelieičiai“. Nuo šiol valstybės pavadinimas bus dvigubas. Gruzija išlieka oficialus valstybės pavadinimas.

A. Antanaitis pasakojo, kad buvo svarstomas ir Kartvelijos pavadinimas, tačiau įsigilinus ne tik į šalies istoriją ir kalbą, bet ir į geopolitinį kontekstą paaiškėjo, kad Kartvelija – etninės kartvelų žemės, neapimančios visos Gruzijos žemių. Tuo metu Sakartvelija yra keleto tautų tėvynė.

„Aiškinantis šalies istoriją teko tik dar kartą patvirtinti, kad be abipusės simpatijos mūsų šalis sieja ir tikrai didinga istorija, –  sakė A. Antanaitis. –  Tikimės, kad Lietuvos piliečiai aktyviai naudos autentišką Sakartvelo pavadinimą.“

Jausdamas didelę simpatiją Sakartvelijai ir jos žmonėms, Seimo narys Ž. Pavilionis priminė, kad Lietuva visuomet buvo viena iš nuosekliausių Gruzijos draugių.

„Rėmėme šią šalį visais sunkiausiais momentais. Pasiektas Asociacijos susitarimas dėl Gruzijos narystės ES, įvirtinta NATO narystės perspektyva. Liko šias perspektyvas paversti realybe, –  sakė Tarpparlamentinių ryšių su Sakartvelu grupės pirmininkas. – Turime padaryti viską, kad narystė ES būtų gauta ir tai turi vykti ne tik teikiant praktinę pagalbą būtinųjų reformų įgyvendinimo kelyje, mokant atpažinti melagingą informaciją ir kovojant su ja, bet ir politiniu lobizmu.“

Lietuva paramą Sakartvelui rodė nuolat. Prezidentas Valdas Adamkus su Lenkijos Prezidentu a. a. Lechu Kačinskiu (Lech Kaczyński) vyko į Gruziją karo metu, nors tai buvo labai pavojinga. Būdamas užsienio reikalų ministras Petras Vaitiekūnas nesitraukė iš Tbilisio net tuomet, kai rusų tankai turėjo šluoti sostinę. Ambasadorius Laimonas Talat-Kelpša atsisakė palikti ambasadą net ir sovietų okupacijos laikotarpiu.

„Toks mūsų didvyriškumas turi būti tęstinis ir užtikrinantis Sakartvelo narystę ES ir NATO. Politiniu lobizmu užsiimsime ir Valdo Adamkaus konferencijoje šiemet rugpjūčio 22 d., į kurią atvyks įvairų šalių parlamentų ir vyriausybių aukščiausio lygio atstovai“, – sakė Ž. Pavilionis, primindamas, kad minėdami Ukrainos okupacijos penkmetį, nepelnytai pamirštame klaidą leidžiant okupuoti teritorijas Gruzijoje. Pasak parlamentaro, tąkart nenubausdami Rusijos šios klaidos kainą  sumokėjome Ukrainoje.

Seimo kanceliarijos (aut. Džoja Gunda Barysaitė) nuotr.

 

 

Daugiau informacijos:

Lietuvos Respublikos Seimo narys

Žygimantas Pavilionis

Mob. 8 668 42 126

El. p. [email protected] 

   Naujausi pakeitimai - 2018-05-22 14:07
   Monika Kutkaitytė