Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo nario A. Matulo pranešimas: „Dėl sumažinto vaistų prieinamumo gyventojams – kreipimasis į Ministrą Pirmininką ir sveikatos apsaugos ministrą“

2018 m. gegužės 25 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys Antanas Matulas kreipiasi į Ministrą Pirmininką Saulių Skvernelį ir sveikatos apsaugos ministrą Aurelijų Verygą dėl naujojo kompensuojamų vaistų kainyno. Parlamentaras ragina Premjerą ir ministrą peržiūrėti Vyriausybės 2018 m. sausio 17 d. nutarimą, pagal kurį sudaromas III ketvirčio kainynas.

Gegužės 11 d. paskelbtame kainyno projekte iš sąrašo iškristų apie 40 proc. kompensuojamų vaistų sąraše esančių preparatų. Gamintojų skaičiavimu, 103 preparatai visai nepateko į kainyną, nors juos I ketvirtį vartojo 93 tūkst. gyventojų, o 146 preparatai, kuriuos vartojo 364 tūkst. gyventojų, neatitinka kainos reikalavimų, kadangi prašoma juos parduoti už kainą, mažesnę produkto savikainai.

„Turime absurdišką situaciją, kai dėl naujojo ministerijos parengto kainyno, net 40 proc. Lietuvoje prieinamų vaistų pacientų nepasieks. Dalis sudėtinių vaistinių preparatų taip pat bus išbraukti dėl naujos tvarkos sąlygų. Tai reiškia, kad pacientai vietoj vieno vaistinio preparato turėtų vartoti kelis atskirus. Nauja tvarka daugeliu atveju palies pacientus sergančius širdies ir kraujagyslių ligomis, todėl yra tikimybė, kad išaugs alternatyvūs kaštai: išlaidos pacientų gydymui ligoninėse, gydytojų specialistų konsultacijoms. Tokio kainyno patvirtinimas būtų neatsakingas žingsnis, kadangi ne gerina pacientų gyvenimą, o jį kaip tik sunkina“, – teigė A. Matulas.

Susirūpinimą dėl naujojo kainyno išreiškė ir Konkurencijos taryba (KT), kuri 2017 m. veiklos ataskaitoje pažymėjo, jog „nutarimo projektas parengtas neatsižvelgus į esmines 2016 m. Tarybos atlikto kompensuojamųjų̨ vaistų rinkos tyrimo išvadas, nenumatyta konkurenciją skatinančių̨ priemonių̨ pasibaigusio patento vaistų segmente. Nors siūlomoms reguliavimo priemonėms nebuvo atliktas poveikio konkurencijai vertinimas, Vyriausybė nutarimą̨ patvirtino neatsižvelgusi į KT nuomonę“.

Konkurencijos taryba taip pat pažymėjo, jog vaistinių preparatų konkurencijai dėl kainos vykstant atskirose preparatų grupėse, vaistų grupavimo tvarkos pakeitimai gali daryti esminę įtaką̨ rinkai, Privalomojo sveikatos draudimo fondo bei pacientų išlaidoms, t. y. padidinus vaistinių preparatų grupių skaičių, jas išskaidant, silpnėja konkurencija grupėse, ir tokiu būdu tikimybė pasiekti mažesnes vaistų kainas gerokai sumenksta. „Atsižvelgiant į tai, KT nuomone, šį vaistų grupavimą turėtų reglamentuoti įstatymai arba Vyriausybės nutarimai. Be to, yra privalu daryti grupavimo pakeitimų poveikio konkurencijai vertinimą, kas nėra atliekama“, – rašoma ataskaitoje.

 

Kontaktams:

Seimo narys Antanas Matulas

Tel. (8 5)  239 6671

El. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2018-05-25 13:28
   Eglė Saulė Trembo