Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo nario G. Landsbergio pranešimas: parlamentaras Seimo Pirmininko prašo imtis lyderystės telkiant balsus NSGK išvadų patvirtinimui

2018 m. birželio 4 d. pranešimas žiniasklaidai

 

 

 

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos seniūnas Gabrielius Landsbergis, sveikindamas Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pastangas atskleisti tam tikrų verslo grupių bandymą veikti Lietuvos politinę sistemą ir komiteto išvadas, kreipėsi į Seimo Pirmininką Viktorą Pranckietį, ragindamas nesustoti ir imtis veiksmų, kad komiteto tyrimuose atskleistos aplinkybės ir veikimo schemos būtų sustabdytos tiek dabarties, tiek ateities politikoje.

„Jei dabarties politinės sistemos problemos nebus tinkamai suvaldomos, jos gali virsti rimtomis grėsmėmis tolimesniame šalies politiniame gyvenime. Kaip atskleidė NSGK tyrimas, įvairios verslo įtakos gali virsti šalies politinės sistemos uzurpavimo įrankiu. Šiandien matome grėsmę ne tik neapsisaugoti nuo tokių įtakų dabarties ir ateities politikoje, bet ir tolimesniais neišmintingais veiksmais politizuoti bei iš esmės diskredituoti patį tyrimą ir tyrusiuosius, kas nepadės nei stiprinti valstybės teisinės bazės, nei apsisaugoti nuo tokių įtakų, kokias NSGK tyrimas atskleidė, – pažymi TS-LKD frakcijos seniūnas. – Todėl matydami šią sudėtingą ir telkiančios lyderystės reikalaujančią situaciją, kreipiamės į Seimo Pirmininką, prašydami imtis veiksmų telkiant balsus, kurių reikia komiteto išvadoms patvirtinti ir tolimesniam teisėkūros darbui organizuoti.“

Parlamentarai siūlo sudaryti specialią darbo grupę, kuri iki rudens Seimo sesijos pradžios parengtų reikiamus įstatymų pataisų projektus, kurių poreikį mato tokiose srityse:

Politinės sistemos skaidrinimas ir lygių bei teisingų konkuravimo sąlygų sudarymas. Siūloma suteikti daugiau instrumentų Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK), kuri atliktų gilesnį partijų ir politikų viešosios bei agitacinės veiklos monitoringą. Būtina diskutuoti ir dėl partijų finansavimo kontrolės stiprinimo. Rekomenduojama priimti plačią antihibridinę strategiją, kuri apimtų tiek vidaus, tiek išorės neteisėtų įtakų prevenciją bei užtikrinti vienodai sąžiningas, lygias ir teisingas politinio konkuravimo sąlygas tiek rinkimų kampanijų, tiek įprastos veiklos metu ir pasiekti vienodai aukštų skaidrumo ir atskaitingumo standartų tiek partijoms, tiek rinkimuose dalyvaujantiems rinkimų komitetams bei su jais susijusiems visuomeniniams komitetams.

Verslo subjektų atgrasymas nuo neteisėtos įtakos politiniams procesams darymo. Būtina įstatymais sureguliuoti, kad neskaidrūs koncernai, darydami neteisėtą įtaką politikams, rizikuotų realiomis bausmėmis, pavyzdžiui, piniginėmis baudomis, kurios būtų susietos su įmonių apyvarta. Taip būtų didinama teisinė atsakomybė juridiniams asmenims, kurie daro neteisėtą įtaką šalies politikams, užsiima neteisėtu lobizmu.

Geoekonominio saugumo užtikrinimas. Atsižvelgiant į Rusijos kapitalo įmonių dalyvavimą strateginiuose Lietuvos ūkio sektoriuose, bei Lietuvos įmonių, kurių savininkai dalyvauja šalies politikoje sąsajas su Rusijos kapitalo įmonėmis, siūloma įvertinti teisinės bazės pakankamumą bei įstatymu išspręsti klausimą dėl rusiškos kilmės programinės įrangos šalinimo iš valstybinių įmonių ir įstaigų.

Žiniasklaidos savireguliacijos stiprinimas. Rekomenduojama įstatymais sudaryti teisines prielaidas kurtis ir stiprėti žiniasklaidos savireguliacijos institucijoms bei sukurti sąlygas joms veikti efektyviai. Taip pat nustatyti mechanizmus, kokių veiksmų reikėtų imtis, jei žiniasklaidos savireguliacijos mechanizmai neveikia.

Institucijų, užtikrinančių skaidrumą ir kovojančių prieš korupciją bei finansinius pažeidimus, stiprinimas. Darbo grupė turėtų svarstyti būdus, kaip sustiprinti tokių institucijų: Vyriausioji rinkimų komisija, Specialiųjų tyrimų tarnyba, Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnyba galias vykdyti prevencines priemones, nes NSGK vykdytas tyrimas atskleidė, kad tarnybų turima informacija ne visada efektyviai panaudojama savalaikiam netesėtų įtakų užkardymui.

 

Daugiau informacijos:

Seimo TS-LKD frakcijos

Viešųjų ryšių grupė

Tel. (8 5) 239 6506

El. p. tsfrakcija@lrs.lt

 

   Naujausi pakeitimai - 2018-06-04 11:52
   Monika Kutkaitytė