Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo Pirmininkas susitiks su Nyderlandų Karaliumi

2018 m. birželio 14 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Birželio 13–15 dienomis Lietuvoje lankosi Jo Didenybė Nyderlandų Karalius Vilemas Aleksandras (Willem-Alexander) ir jo vadovaujama delegacija.

Birželio 15 d., penktadienį, Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis su Nyderlandų Karaliumi susitiks Seime. Susitikimas vyks Algirdo Mykolo Brazausko salėje (I rūmai), pradžia – 10.50 val.

Susitikime dalyvaus Seimo Pirmininko pavaduotoja Irena Degutienė, Seimo Pirmininko pavaduotojas, Europos reikalų komiteto pirmininkas Gediminas Kirkilas, Užsienio reikalų komiteto pirmininkas Juozas Bernatonis, Tarpparlamentinių ryšių su Nyderlandų Karalyste grupės pirmininkė Aušrinė Armonaitė ir kt.

Prieš susitikimą (10.46 val.) Seimo Pirmininkas ir Nyderlandų Karalius sustos bendrai nuotraukai Lietuvos laisvės gynėjų galerijoje (I rūmai). Susitikimo pabaigoje (11.15 val.) svečias pasirašys Seimo Garbės svečių knygoje.

Norintys filmuoti ir fotografuoti žiniasklaidos atstovai turės galimybę fiksuoti Nyderlandų Karaliaus sutikimą, bendrą nuotrauką ir susitikimo Algirdo Mykolo Brazausko salėje pradžią bei pabaigą (po 2 min.).

 

Vizito Lietuvoje metu Nyderlandų Karalius Vilemas Aleksandras susitiks su Respublikos Prezidente Dalia Grybauskaite, Ministru Pirmininku Sauliumi Skverneliu, Antakalnio kapinėse pagerbs žuvusiuosius už Lietuvos laisvę, dalyvaus tvarios energetikos forumo atidarymo renginyje technologijų startuolių parke „Vilnius Tech Park“, vėliau vyks į Kauną, kur atidengs paminklą Janui Zvartendeikui (Jan Zwartendijk), Nyderlandų verslininkui, diplomatui, pasaulio teisuoliui Antrojo pasaulinio karo metu gelbėjusiam Lietuvos žydus. Nyderlandų Karaliaus vadovaujama delegacija taip pat lankysis Rukloje ir susitiks su NATO pajėgose tarnaujančiais olandų kariais.   

 

2013 m. Vilemas Aleksandras (g. 1967 m.) sostą paveldėjo iš savo motinos, Karalienei Beatričei (Beatrix) atsisakius sosto. Prieš įžengdamas į sostą Vilemas Aleksandras ėjo pareigas ir dirbo vadybos, sporto, infrastruktūros, informacijos ir komunikacijos technologijų, gynybos srityse. Daugiau informacijos apie Nyderlandų karališkąją šeimą galima rasti čia (anglų k.).

Pirmą kartą tuo metu sosto įpėdinis Orano princas Vilemas Aleksandras Lietuvoje lankėsi 2002 m. birželio mėn.  

 

Parengė

Informacijos ir komunikacijos departamento

Spaudos biuro patarėja Jolanta Anskaitienė

Tel. (8 5) 239 6508, el. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2018-06-14 09:03
   Jolanta Anskaitienė