Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo nario S. Gentvilo pranešimas: „Ko siekia Vyriausybė, užsimojusi apginkluoti nepilnamečius?“

2018 m. birželio 14 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Pasaulio žiniasklaidai nenutylant apie kraupias nelaimes dėl susišaudymų mokyklose, Lietuvos Vyriausybė nepasimoko iš tragedijų: Lietuvoje nepilnamečiams vis dar leidžiama turėti ginklus. Vyriausybė pateikė įstatymo projektą, kuriuo paaugliams nuo 16 metų ribojimų įgyti ginklą nėra, priešingai – šiems leidžiama naudotis šautuvais, pistoletais revolveriais ir kitais B, C kategorijų ginklais. Parlamentaras Simonas Gentvilas įregistravo įstatymo projekto siūlymą, kuriuo siekiama amžiaus cenzą padidinti iki 18 metų.

„Vyriausybės teikiamame projekte nurodoma, kad asmuo nuo 16 metų galės įgyti ginklą, tačiau nėra aišku, nei kur jį laikys, nei kaip naudos ar transportuos. Teisę vairuoti asmuo įgyja tik sulaukęs 18 metų, taigi akivaizdu, kad ginklo gabenimas gali kelti pavojų ne tik pačiam paaugliui, bet ir aplinkiniams. Projekte taip pat nėra numatytų aplinkybių, kurios būtų susijusios su nepilnamečio asmens ginklo praradimu, neteisingu panaudojimu. Neužsimenama ir apie nepilnamečius globojančių asmenų, tėvų pareigas ir atsakomybes“, – sakė S. Gentvilas.

Parlamentaras pabrėžia, kad Vyriausybės pateiktas projektas šiurkščiai prieštarauja Vaiko teisių konvencijai. Todėl siūlo įstatyme nurodytą amžiaus cenzą padidinti iki 18 metų. Pasiūlymas parengtas konsultuojantis su NVO vaikams konfederacija ir Lietuvos ginklų savininkų asociacija.

 

Daugiau informacijos:

Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos narys

Aplinkos apsaugos komiteto pirmininko pavaduotojas

Simonas Gentvilas

Mob. 8 698 42 168, el. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2018-06-14 11:07
   Monika Kutkaitytė