Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo nario L. Kasčiūno pranešimas: „Kvalifikuotas specialistas nori žmogų slaugyti nemokamai? Negalima.“

2018 m. birželio 14 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos narys Laurynas Kasčiūnas kreipėsi į sveikatos ir apsaugos ministrą Aurelijų Verygą, skatindamas jį suteikti specializuotoms nevyriausybinėms organizacijoms licencijas slaugai.

„Slauga – be galo jautri sritis. Paliatyvios priežiūros ir terapijos specialistai – tai itin savo darbui atsidavę žmonės, kurie ne tik turi suteikti paslaugą, bet ir dažnai išklausyti ligonių ir artimųjų bėdas, skausmą bei suteikti vilties pasveikti. Šiuo metu Lietuvoje yra 18 tūkstančių pacientų, kuriems reikalinga paliatyvi pagalba, tačiau tokia pagalba prieinama itin mažam pacientų skaičiui, kurie dažnai jau skaičiuoja savo paskutiniąsias gyvenimo dienas. Taip nutinka todėl, kad reikalavimai gauti paliatyvią slaugą yra neįtikėtinai aukšti”, – sako L. Kasčiūnas.

L. Kasčiūno teigimu, yra išeičių, kaip būtų galima padėti daugiau žmonių. „Šiuo metu veikia įvairios nevyriausybinės organizacijos, kurios padeda sunkiai sergantiems ligoniams. Jos sugeba surinkti lėšas, būtinas sunkiai sergančiųjų ligonių gydymui, jiems nuperka valstybės nekompensuojamų vaistų, suremontuoja jų gyvenamąsias patalpas, teikia slaugos paslaugas namuose. Tačiau pastaruoju atveju nevyriausybinės organizacijos susiduria su slaugytojų licencijavimo problema. Dauguma tokių organizacijų turi žmonių, kurie turi reikiamą kvalifikaciją slaugos paslaugų teikimui namuose, tačiau jie neturi tam licencijų, o tai reiškia, kad nenusižengdami galiojantiems teisės aktams tokie slaugytojai gali tik pakeisti sauskelnes ligoniams. Todėl sunkiai sergantys ligoniai ir jų artimieji negauna reikšmingos paliatyviosios pagalbos, – pažymėjo L. Kasčiūnas. – Atsižvelgiant į visa tai, būtina pakeisti reikiamus poįstatyminius teisės aktus taip, kad slaugos paslaugas namuose galėtų teikti ir nevyriausybinės organizacijos, turinčios reikiamos kvalifikacijos specialistų“.

 

Daugiau informacijos:

Seimo narys Laurynas Kasčiūnas

Mob. 8 659 00 088

El. p. [email protected] 

   Naujausi pakeitimai - 2018-06-14 15:13
   Rūta Mensonaitė