Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo nario S. Gentvilo pranešimas: „Baltijos priekrantės verslinė ir mėgėjiška žvejyba turėtų ne pečiais stumdytis, o spręsti santykius kartu su mokslu“

2018 m. birželio 19 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seime keičiamas Žuvininkystės įstatymas, kuriuo planuojama uždrausti verslinę žvejybą Baltijos jūros pakrantėje 300 m atstumu nuo kranto, 3 km spinduliu nuo Klaipėdos uosto molų ir 1 km spinduliu nuo Šventosios uosto molų. Toks siūlymas reikštų, kad apie 50 regiono įmonių privalės pasitraukti iš šio verslo ir grąžinti dalį Europos Sąjungos lėšų už savivaldybių įrengtą infrastruktūrą ir žvejų įsigytą techniką. Įstatymo siūlymas priraizgė neapykantos mazgų ir dar labiau paaštrino mėgėjiškos ir verslinės žuvininkystės atstovų santykius, į kovą stojo ir vandens sporto mėgėjai. Parlamentaras Simonas Gentvilas pasikvietė visus pajūrio priekrantės vandens ir išteklių naudotojus į diskusiją, kurioje siekta išspręsti konfliktus.

„Dalies „valstiečių“ ir konservatorių pasiūlytas priekrantės verslinės žvejybos uždraudimas yra galios demonstravimas. Šiandien Seimas gali būti vienoje pusės pusėje, o kitą kadenciją – kitoje. Tvari ir ilgalaikė tvarka pasiekiama ne draudimais, o susitarimu ir vienas kito supratimu“, – po susitikimo su žvejais sakė parlamentaras Simonas Gentvilas.

Šiandien priekrantės žvejybos tvarką nustato Žemės ūkio ministerija, įsiklausiusi į mokslininkų atliekamą žuvies išteklių apskaitą ir Žuvininkystės tarnybos nuomonę. Pasak parlamentaro, draudimas reikštų draudimą, ir tai yra visiškai politizuotas sprendimas. Tokio draudimo neturi nė viena Baltijos jūros šalis. Žymiai sudėtingesni interesai yra sėkmingai derinami intensyviau žvejojamuose ir intensyvesnės laivybos regionuose.

„Siūlymai drausti priekrantės žvejybą įrodo desperaciją, kylančią iš nesusikalbėjimo. Todėl Žemės ūkio ministerijai būtina įtraukti visas suinteresuotas grupes į žvejybos tvarkos nustatymą. Iki šiol verslinės žvejybos tvarka buvo nustatoma konsultuojantis tik su verslinės žvejybos sektoriaus dalyviais ir ekspertais. Augant žvejų mėgėjų skaičiui, daugėjant priekrantės vandens sporto entuziastų, konsultacijos turi būti vedamos ir su jais“, – sakė S. Gentvilas.

Parlamentaras birželio 15 d. susitikime išgirdęs visų atstovų pozicijas ir pasiūlymus teigė, kad bus planuojamas dar vienas susitikimas liepos mėnesį, kuris turėtų pašalinti karo būvį dėl sekliosios Baltijos priekrantės ir panaikinti siūlomame  įstatyme planuojamą absurdišką draudimą.

 

Daugiau informacijos:

Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos narys

Aplinkos apsaugos komiteto pirmininko pavaduotojas

Simonas Gentvilas

Mob. 8 698 42 168, el. p. [email protected]

 

   Naujausi pakeitimai - 2018-06-19 08:56
   Monika Kutkaitytė