Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo nario A. Kubiliaus pranešimas: „Valdantieji pervažiavo buldozeriu per valstybės viešąjį sektorių“

2018 m. birželio 20 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Šiandien Seimo Biudžeto ir finansų komitete valdantieji, kartu su prie jų prisišliejusiais Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos frakcijos atstovais, nubalsavo už tokius mokesčių ir pensijų sistemos pakeitimus, dėl kurių 2021 m. į valstybės biudžetą bus surinkta 750 mln. eurų mažiau pajamų iš gyventojų pajamų mokesčio. Jau kitais metais dėl šių sprendimų biudžeto pajamos sumažės 320 mln. eurų. Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys Andrius Kubilius teigia, kad tokių sprendimų pasekmės – milžiniški praradimai šalies biudžetui ir privestinai skurdinamas viešasis sektorius.

„Šiandien komitete priimti mokesčių ir pensijų sistemos pakeitimai atneš milžiniškus nuostolius ateities šalies biudžetams. Ir tai atsilieps visam viešajam sektoriui, kuris yra finansuojamas iš valstybės biudžeto. Per tris metus kumuliatyviai iš viešojo sektoriaus bus išimta 1 milijardas 600 mln. eurų, palyginus su tuo, kiek viešasis sektorius per tuos tris metus būtų gavęs, jeigu tokia mokesčių reforma nebūtų daroma. Kad suvoktume tikrąsias pasekmes užtenka panagrinėti tik vieną galimybę: 180 mln. eurų papildomų lėšų kitais metais užtektų tam, kad visiems 35 000 vidurinių mokyklų mokytojų būtų galima padidinti atlyginimus, kiekvienam pridedant po 300 eurų „į rankas“, – teigė A. Kubilius.

Parlamentaras pažymėjo, kad kai valdžia daro tokius sprendimus, neapskaičiuodama ir nesvarstydama jų ilgalaikių pasekmių visam viešajam sektoriui, tai ji yra arba visiškai kvaila, arba turi užduotį galutinai sugriauti viešąjį sektorių, o tuo pačiu ir pačią valstybę.

„Visi mokytojų ir medikų iki šiol vykę protestai dėl jų pernelyg mažų atlyginimų po šitokių valdžios sprendimų šiandien gavo labai aiškų valdžios atsakymą – užmirškite didesnius atlyginimus, džiaukitės tuo, ką šiandien gaunate. Lietuva su tokiais sprendimais sparčiai vejasi Lotynų Ameriką pagal visus tris svarbiausius požymius: maži mokesčiai, turtingi latifundininkai, kurie džiaugiasi tokiais mokesčiais, ir amžinai skurde skęstantis viešasis sektorius“, – sakė parlamentaras.

 

Daugiau informacijos:

Seimo narys Andrius Kubilius

Tel. (8 5) 239 6658

El. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2018-06-20 15:33
   Monika Kutkaitytė