Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo narių V. Juozapaičio ir V. Kernagio pranešimas: „Kultūros komitete įtvirtintas pažadas sumokėti meno bendruomenei priklausančius pinigus“

2018 m. birželio 27 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo Kultūros komiteto nariai Vytautas Juozapaitis ir Vytautas Kernagis komiteto posėdyje išgirdo pažadą, kad praėjusių metų lėšos, surinktos iš tuščių laikmenų mokesčio, dar šiemet bus perskirstomos per Kultūros tarybą menininkams, o nuo rudens ketinama naują modelį įteisinti ir įstatymu.

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos nariai teigia, kad Kultūros ministerija, iki šiol vykdžiusi lėšų paskirstymą pagal įstatyme nurodytas funkcijas, nutarė tokį skirstymą nutraukti, pasinaudodama rekomendacinio pobūdžio Valstybės kontrolės išvada. Šių aplinkybių pasekmė – strigo didelė dalis meno projektų, kadangi kultūros bendruomenė neteko užtikrintumo, kad pinigai kūrėjus pasieks laiku, o projektai galės vykti, kaip buvo planuota.

Parlamentarų V. Juozapaičio ir V. Kernagio dėka klausimas iškeltas Seimo Kultūros komitete, kuriame nutarta, kad Kultūros ministerija surinktas lėšas perskirstys per Kultūros tarybą, o rudenį naują modelį įtvirtins ir įstatymu, kuriame ketinama nustatyti, jog 5 proc. sumos bus skiriama kovai su piratavimu ir prevencinėms priemonėms, 10 proc. per Kultūros tarybą atiteks autorių teisių programoms, o kiti 10 proc. – kūrybinėms programoms iš asociacijų.

Tokį ministerijos vienasmenį sprendimą nutraukti finansavimą ypač jautriai vertina kultūros projektų organizatoriai.

Viešosios įstaigos „Kino pavasaris“ direktorė Vida Ramaškienė teigė, kad tokie sprendimai stabdo ilgai planuotus projektus, kadangi nebeaišku dėl jų ateities ir galimybių planus įgyvendinti. „Didžiausia problema – Kultūros ministerijos sprendimai, kurie nėra išdiskutuoti su meno bendruomene. Girdime, kad lėšos bus skirstomos per Kultūros tarybą, tačiau ta pati taryba jau keleri metai yra išeliminavusi kiną, palikdama finansavimą tik Kino centrui. Negaudami pinigų – negalime planuotis ateities, nors mūsų organizuojamas festivalis „Kino pavasaris“ vyksta daugiau nei dešimtmetį ir yra įvertintas visuomenės.“

„Seimo Kultūros komitete priimtas sprendimas užtvirtina, jog kūrėjai atgaus jiems priklausančius pinigus, o rudenį naujas susitarimas bus įtvirtintas įstatymu, kad Kultūros ministerija nebegalėtų vienasmeniškai, prisidengdami rekomendacinio pobūdžio išvadomis, nutraukti kūrėjams teisėtai priklausančio finansavimo“, – pažymėjo komiteto nariai V. Juozapaitis ir V. Kernagis.

 

Daugiau informacijos:

Seimo narys Vytautas Juozapaitis

Mob. 8 698 42 146

El. p. [email protected]

 

Seimo narys Vytautas Kernagis

Mob. 8 698 42 106

El. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2018-06-27 15:14
   Monika Kutkaitytė