Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo TS-LKD frakcijos seniūno G. Landsbergio pranešimas: „Valdantieji buldozeriu važiuoja per Seimo statutą ir Konstituciją“

2018 m. birželio 29 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos seniūnas Gabrielius Landsbergis, šiandien kalbėdamas „Žinių radijo“ laidoje „Opozicija“, pabrėžė, kad nerimą kelia ne tik mokesčių reformos skubotas priėmimas, bet ir Seimo statuto nepaisymas.

„Situacija šiandien – kebli. Vieną vertus, valdančioji dauguma, prisijungusi „Tvarkos ir teisingumo“ narius, sugebėjo buldozeriu stumti mokesčių reformas, kurios tikrai neaišku ką Lietuvai atneš, nes yra labai rizikingų dalykų, ir greičiausiai pasekmes pamatysime tik kitos ekonominės krizės metu. Antra vertus, nerimą kelia bendra demokratijos būklė Lietuvoje, kurią šiandien vertinu ypač prastai. Po vakar dienos, kai Seimas balsavimu patvirtino, kad galima nesilaikyti Statuto, kad jo laikymasis tampa pasirenkamu dalyku, o ne privaloma norma“, – teigė G. Landsbergis.  

Paprašytas patikslinti, ko trūko svarstant mokesčių reformą, TS-LKD frakcijos seniūnas teigė, kad iki šiol nėra jokios aiškios valstybinės krypties.

„Spręsdami dėl mokesčių pakeitimų turime atsakyti į principinį klausimą: ką mes darome su valstybės viešaisiais pinigais? Ši Vyriausybė nusprendė kiekvienam dirbančiajam išdalinti po nedidelį grūdelį, kurį, tikėtina, kylanti infliacija gana greitai panaikins. Vietoj to, siūlėme kelti klausimą, ar nebūtų geriau tų pinigų panaudoti kitur. Galbūt medikams, nes emigruojama dėl per mažų atlyginimų, galbūt mokytojams ir investicijoms į švietimą. Dabar per kelias savaites mes turime priimtą reformą, biudžetas kitąmet jau bus reikšmingai mažesnis, o nei mokytojams, nei gydytojams situacijos nekeičiame. Vakarų demokratijos, kokia mes norėtume tapti vieną dieną, tikrai ieško konsensuso. Esu minėjęs suomius, kurie švietimo reformą siekė priimti visų partijų susitarimu – reforma laikosi jau 30 metų ir niekas jos nekeičia. Panašiai esame pasielgę su gynybos strategija. Partijų susitarimu ją patvirtinome ir jos nekeičiame: turime įsipareigojimą ir savo ginkluotosioms pajėgoms, ir kariuomenei, ir užsienio partneriams – mes turime kryptį. O dabar kalbant apie mokesčius – krypties nėra.“

Paklaustas, kodėl tuomet partijos palaikė tokius siūlymus, TS-LKD lyderis pažymėjo, kad mokesčių reforma palaikyta ne dėl idėjinių sprendimų, o dėl galimo susitarimo priimti koalicijos partneriams naudingas partijų finansavimo įstatymo pataisas.

„Noriu pabrėžti, kad prieš šią reformą balsavo „valstietis“ Stasys Jakeliūnas, Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas, ir Tomas Tomilinas, Socialinių reikalų komiteto pirmininko pavaduotojas, turbūt vienas reikšmingiausių žmonių tarp valdančiųjų, kalbant apie socialinius reikalus. Ką dar reiktų įtraukti, kad valdžia būtų išgirdusi, jog su šia reforma nėra viskas gerai? Galų gale, kyla klausimas: kodėl balsavo socdarbiečiai? Reforma yra libertarinė: mažinami mokesčiai, mažinama valstybės galimybė finansuoti įvairias sritis – tikro libertaro svajonė. Galvojau, o kodėl balsavo Gediminas Kirkilas ir jo frakcija? Ar čia yra kažkas bendro su vertybėmis? Ne, viskas daug paprasčiau. Valdančiųjų balsais partijų finansavimo įstatymas priimamas, socdarbiečių partija gauna papildomą finansavimą, o tada visi draugiškai subalsuoja už mokesčius“.

Galų gale, kalbėdamas apie Vyriausiosios rinkimų komisijos narį Vilių Semešką, kurį norima pašalinti iš komisijos, G. Landsbergis teigė, kad kaltinimai principingam nariui yra absurdiški.

„Kilus klausimams Vilius nedelsdamas pateikė mums dokumentus ir diplomus paviešino socialinio tinklo Facebook paskyroje, o vakar vakare ir Seimo nariams dokumentai buvo išsiųsti. Vakarykštį labai šiurkštų bandymą patraukti V. Semešką iš komisijos aš vertinu kaip susidorojimą su opozicija, nes valdantieji aiškiai įvardijo, kad jiems nepatinka, kaip kalba Vilius, ir dėl to norėtų jį pašalinti. O pagrindinis kaltinimas buvo tai, kad viešindamas savo Facebook paskyroje prokuratūros atsakymą Druskininkų savivaldybei, jis įdėjo ne visą laišką, o iškirpo jo dalį. Ir tai mūsų teisinėje valstybėje Agnė Širinskienė įvardijo kaip dokumentų klastojimą. Gal reikia kažkokį papildomą kondicionierių įjungti Seime, nes galvos jau akivaizdžiai perkaitusios“, – sakė Seimo TS-LKD frakcijos seniūnas.

 

Visą laidos įrašą galima peržiūrėti šiuo adresu:

https://www.ziniuradijas.lt/laidos/opozicija/kiek-opozicijos-dar-liko-seime?video=1

 

Daugiau informacijos:

Seimo TS-LKD frakcijos

Viešųjų ryšių grupė

Tel. (8 5) 239 6506

El. p. tsfrakcija@lrs.lt

   Naujausi pakeitimai - 2018-06-29 11:02
   Monika Kutkaitytė