Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo nario dr. M. Puidoko pranešimas: „Nauji klausimai R. Juknevičienei dėl brolio verslo neaiškių ryšių su Rusijos saugumui lojaliais asmenimis“

2018 m. rugpjūčio 22 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo narės Rasos Juknevičienės audringa reakcija dėl Seimo narių grupės demokratiško paklausimo Valstybės saugumo departamento (VSD) direktoriui Dariui Jauniškiui apie jos brolio Gintaro Urbono verslo ryšius Rusijoje ir NVS šalyse kelia vis daugiau įtarimų, kad įtakinga politikė baiminasi, jog gavus atsakymus gali paaiškėti nemaloni tiesa. Tai paskatino tęsti tyrimą ir suformuoti naujus papildomus klausimus. Tuo siekiama išsiaiškinti visas aplinkybes. Svarbu nustatyti: ar tai atsitiktinumas, ar dėsningumas, kad jai būnant krašto apsaugos ministre kariuomenė neturėjo ne tik būtiniausios ginkluotės, bet ir uniformų, ekipuotės, o daliniai buvo suformuoti vos 30 proc. Tuo pačiu metu, per ekonominę krizę, G. Urbono verslo plėtra į NVS sekėsi puikiai. Konkurentai žlugo vienas po kito, nes negalėjo konkuruoti su įtakingos tuometinės krašto apsaugos ministrės R. Juknevičienės broliu, negaudami bent panašiai gerų sąlygų veiklai NVS šalyse. Su G. Urbonu konkuravusių ir žlugusių verslininkų bandymai rasti pagalbą teismuose ir tuometinėje Vyriausybėje baigėsi nesėkme. Jų pagalbos šauksmui liko kurti tiek šalies teismai, tiek ir skandalingasis tuometinis susisiekimo ministras Eligijus Masiulis.

Papildomi klausimai dėl Rasos Juknevičienės brolio Gintaro Urbono verslo su Rusija ir NVS šalimis neaiškių ryšių:

1) Ar tiesa, kad Gintarą Urboną ir/ar jam priklausančias bendroves sieja verslo ryšiai su Rusijos bendrove „RTA-Gorefield“?

2) Ar tiesa, kad „RTA-Gorefield“ akcijos priklauso Rusijos Federacijos strateginio valstybinio koncerno „Rusijos geležinkeliai“ specializuotos dukterinės automobilių pervežimo geležinkeliais įmonei „RTA“ ir tarptautiniam transporto holdingui „Gorefield International“?

3) Ar tiesa, kad „Gorefield International“, kaip rodo tarptautinės spaudos per „Panama Papers“ tyrimą paviešinti vidiniai „Mossack Fonsec“ įmonės dokumentai, savininkas yra Uzbekistano Respublikos pilietis Ovikas Mkrtchyanas?

4) Ar tiesa, kad Gintaro Urbono bendrovėms O. Mkrtchyanas bendrovės suteikia itin ženklias nuolaidas autovežių pervežimui geležinkeliais? Ar šios nuolaidos yra tokio masto, kad yra sunkiai paaiškinamos ekonomine logika, nes gali būti mažesnės už savikainą?

5) Ar tiesa, kad dėl Oviko Mkrtchyano vykdomos tarifų politikos bankrutavo daugybė kitų Lietuvos kompanijų, veikusių tame pačiame versle, o Gintaras Urbonas užvaldė didžiausią autovežių rinkos dalį? Kokia ta dalis? Kokią įtaką tam turėjo Ovikas Mkrtchyanas, jo valdomos bendrovės ir „Rusijos geležinkeliai“ ar jų valdomos bendrovės?

6) Ar tiesa, kad, kaip viešai tvirtino buvusio Uzbekistano prezidento Islamo Karimovo dukra Gulnara Karimova, „Gorefield International“ yra viena iš bendrovių, kuri yra naudojama Uzbekistano žvalgybos tarnybų pinigų plovimui ir kad šios tarnybos naudojo tranzito verslą savo tikslams?

7) Ar tiesa, kad Rusijos Federacijos ir Uzbekistano žvalgybos tarnybos glaudžiai bendradarbiauja, taip pat panaudojant ir su tranzito verslu susijusius klausimus?

8) Ar tiesa, kad Oviką Mkrtchyaną siejo itin glaudūs ryšiai su Rusijos ir NVS šalių nusikalstamo pasaulio autoritetu Aslanu Usoyanu, įvardijamo net „Rusijos mafijos tėvu“ ir žinomo kriminaline pravarde „Ded Hasan“, kuris buvo nužudytas 2013 metais?

9) Ar tiesa, kad Oviko Mkrtchyano kontroliuojamame autovežių tranzito versle veikia ir buvę, ir esami Sovietų Sąjungos Valstybės saugumo komiteto (KGB) ir Rusijos Federacijos bei kitų NVS valstybių žvalgybos tarnybų darbuotojai? Jei taip, kokie ir kokį vaidmenį jie vaidina?

10) Ar buvo kreiptasi į Latvijos Respublikos atsakingas institucijas dėl informacijos apie Oviką Mkrtchyaną ir jo verslo partnerius? Jei ne, kodėl priimtas toks sprendimas?

Šie klausimai bus teikiami parlamentinio tyrimo komisijai dėl galimos neteisėtos įtakos ir (ar) poveikio politikams, valstybės tarnautojams bei politiniams procesams, kuri Seime turėtų būti sukurta jau rugsėjo mėnesį. Toliau analizuosiu užsienio ir Lietuvos viešojoje erdvėje pateiktus duomenis šia tema.

 

Daugiau informacijos:

Seimo Europos reikalų komiteto pirmininko pavaduotojas

Dr. Mindaugas Puidokas

Mob. 8 612 62 362

   Naujausi pakeitimai - 2018-08-22 09:05
   Monika Kutkaitytė