Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo nario S. Gentvilo pranešimas. Klaipėdiečių Garjonių šeima kviečia A. Verygą į svečius savaitgaliui: „Ne rūkymas balkone, o nuolatinis dvokas yra tikroji problema“

2018 m. rugpjūčio 24 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Bent 80 tūkst. gyventojų talpinanti pietinė Klaipėdos dalis jau trejus metus dūsta nuo puvėsių ir fekalijų kvapo. Gyventojai net karščiausiomis dienomis miega uždarytais langais, vaikus nuo dvoko vimdo, valgyti lauko kavinėse beveik neįmanoma.

Už kvapų kontrolę atsakinga Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) kol kas tyli, o jai pavaldus Nacionalinis visuomenės sveikatos centras nesugeba įvardinti ir sukontroliuoti nuolatinio dvoko šaltinio. Vietoj to, kad spręstų aktualią problemą, SAM pateikė Tabako, tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių kontrolės įstatymo pataisas, kurios draus rūkymą balkonuose.

Nebegalinti pakęsti nuolatinės smarvės ir nesuprantanti ministerijos prioritetų Klaipėdos Taikos prospekte gyvenanti Garjonių šeima nusprendė pakviesti SAM ministrą A. Verygą praleisti nors vieną dieną jų bute.

„Ministerija užsiima ne tomis problemomis. Ne kaimynų dūmai balkone yra problema – juo seniai nebesinaudojame. Miegame uždarytais langais, o rūbų balkone nebedžiaustome dėl smarvės, nors nuo Klaipėdos rajone, Dumpiuose, esančių sąvartynų gyvename bent 3 km atstumu. Nors didelės prabangos neturime, tačiau kviečiame ministrą į svečius“, – situaciją komentuoja Odeta Garjonienė.

Klaipėdos gyventojai kalba ir vietinė žiniasklaida rašo, kad nepakeliama smarvė ir sklinda iš privataus gyvulinių ir maistinių atliekų sąvartyno „Branda LT“, esančio Dumpiuose.

Klaipėdietis Seimo narys Simonas Gentvilas pritaria, kad kvapų problema mieste yra išties aktuali, o atsakingos institucijos koncentruojasi ne į tikrąsias problemas, bet į kovą su vėjo malūnais.

„Rūkyti ar nerūkyti balkone turi būti sprendžiama namo bendrijoje, o ne Seimo salėje. Efektyviai sukontroliuoti tokias taisykles gali tik bendru sutarimu patys kaimynai. Tuo metu SAM turi imtis tikrosios savo užduoties – apsaugoti gyventojus nuo kenksmingų kvapų sveikatai ir psichikai. Būtina keisti kvapų higienos normas, nes ribinės vertės yra per aukštos. Dvokas ir jo toleravimas iš SAM pusės jau tapo nacionalinė problema“, – teigia Aplinkos apsaugos komiteto pirmininko pavaduotojas S. Gentvilas.

Klaipėdietė O. Garjonienė nebetiki SAM teiginiais, kad didžiulis dvokas nekenkia sveikatai. „Ministerijos atstovų tikinimai, kad kvapai nėra kenksmingi neveikia – mūsų vaikai nebenori net į kiemą eiti. Mums pasisekė, kad vasaros metu nuo smarvės galime pabėgti į užmiestyje esantį sodo sklypą“, – sako moteris.

Liberalo S. Gentvilo nuomone, tokias problemas padėtų išspręsti ir kontroliuojančių institucijų apjungimas – tokia idėja jau buvo siūlyta anksčiau.

„Reikia grįžti prie minties apjungti kontroliuojančias institucijas – Nacionalinį visuomenės sveikatos centrą ir Aplinkos apsaugos departamentą. Abi institucijos viena kitai tik stumdo kvapų problemą, o gyventojų nusivylimas kontroliuojančiomis institucijomis vis auga”, – siūlo parlamentaras S. Gentvilas.

 

Kontaktams:

Simonas Gentvilas

Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos narys,

Aplinkos apsaugos komiteto pirmininko pavaduotojas

Mob. 8 698 42 168, el. p. [email protected]

 

Odeta Garjonienė

Taikos pr. 141B gyventoja

Mob. 8 688 52 236

 

   Naujausi pakeitimai - 2018-08-24 12:11
   Jolanta Anskaitienė