Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo nario A. Matulo pranešimas: „Nespręsdama kiaulių maro problemos Vyriausybė finansinę naštą dėl jo likvidavimo ketina užkrauti žmonėms“

2018 m. rugpjūčio 28 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos narys Antanas Matulas, šią vasarą intensyviai lankydamasis kaimiškuose rajonuose, gavo gyventojų nusiskundimų, kad Vyriausybė ne tik nesprendžia afrikinio kiaulių maro problemos, bet ir bando numesti gyventojams išlaidas, patiriamas kiaulių maro židinių likvidavimui.

Parlamentaras kreipėsi į žemės ūkio ministrą Giedrių Surplį, reaguodamas į gautą informaciją, kad Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) Teisės ir Skubios veiklos skyriai parengė tvarką, pagal kurią planuojama reikalauti iš kiaulių laikytojų apmokėti VMVT patirtas išlaidas už afrikinio kiaulių maro židinio likvidavimą, jei asmuo nesilaikė biologinio saugumo reikalavimų arba nebuvo deklaravęs kiaulių.

„Amoralu reikalauti iš žmogaus, ir taip patyrusio nuostolius dėl afrikinio kiaulių maro, padengti valstybinės įstaigos patirtas išlaidas už maro židinio likvidavimą. Priešingai – dar kartą turėtume paklausti Vyriausybės, kodėl Lietuvoje nesugebama efektyviai kovoti su šia problema, nuo ko kenčia pavieniai ūkininkai, stambūs ūkiai ir vartotojai. Už šiuos nuostolius atsakomybę privalo prisiimti Vyriausybė“, – sako Seimo narys A. Matulas.

Kreipimesi į ministrą parlamentaras prašo pateikti informaciją, ar tikrai tokia praktika bus taikoma nepaisant to, jog VMVT yra biudžetinė įstaiga, kurios paslaugos yra apmokamos valstybės biudžeto lėšomis.

„Atkreipiame dėmesį, jog dėl tokių reikalavimų labiausiai nukentėtų pati pažeidžiamiausia visuomenės dalis – pensininkai bei kiti mažas pajamas gaunantys žmonės, kurie paprastai gyvena kaimuose, nedideliuose ūkeliuose ir su teisės aktais dažnai būna nesusipažinę. Pabrėžiame, jog, tiesiogiai bendraudami su nedidelių ūkių kiaulių augintojais ir matydami realią situaciją, tokį VMVT sprendimą skeptiškai vertina ir patys VMVT darbuotojai, vykdantys afrikinio kiaulių maro kontrolę“, – rašome kreipimesi į ministrą.

 

Daugiau informacijos:

Seimo TS-LKD frakcijos narys Antanas Matulas

Tel. (8 5) 2392273, el. p. Antanas.Matulas@lrs.lt

 

 

   Naujausi pakeitimai - 2018-08-28 13:09
   Rūta Mensonaitė