Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo narės R. Morkūnaitės-Mikulėnienės pranešimas: parlamentarė dėl Kremliaus propagandos kanalų veiklos kreipėsi į šalies saugumo ir finansų priežiūros institucijas

2018 m. rugpjūčio 31 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos seniūno pavaduotoja Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė kreipėsi į Ministrą Pirmininką, Valstybės saugumo departamento direktorių ir Valstybinės mokesčių inspekcijos viršininkę reaguodama į viešumoje pateiktą tarptautinį žurnalistinį tyrimą apie Kremliaus propagandos ruporą „Baltnews“, galimai destruktyviai veikiantį trijose Baltijos šalyse, ir kitas įmones, organizacijas bei asmenis, kurie tyrime įvardijami kaip propagandos sklaidos ir finansavimo užsakovai, tarpininkai bei vykdytojai.

Seimo narė pažymi, kad tokia veikla yra priešiška Lietuvos nacionaliniam saugumui bei valstybės interesams, ir tai buvo pabrėžta ne vienoje Valstybės saugumo departamento ataskaitoje. „Matome, kad tokia valstybei žalinga, destruktyvi veikla galimai vykdoma prisidengiant Lietuvoje užtikrinamomis demokratinėmis žiniasklaidos laisvėmis ir finansuojama per tarpininkus, registruotus Europos Sąjungoje, siekiant paslėpti šių lėšų kilmę, – sako R. Morkūnaitė-Mikulėnienė. – Pažymėtina, kad propagandos – įskaitant visuomenės grupių tarpusavio kiršinimą, antieuropinių nuotaikų ir nepasitikėjimo NATO kurstymą, Lietuvos vidaus ir užsienio politikos diskreditavimą, istorinės tiesos iškraipymą – sklaida yra viena iš Rusijos Federacijos vadovybės aktyviai ir visokeriopai remiamų ilgalaikių politikų, padedančių Kremliui įgyvendinti šiose šalyse savo geopolitinius tikslus ir artimiausiu metu išlieka vienu didžiausių iššūkių visuomenės ir valstybės saugumui bei atsparumui, todėl atsakingos institucijos privalo imtis visų priemonių, kad tokia veikla ir jos finansavimas būtų efektyviai užkardyti“.

Parlamentarė atsakingų valstybės institucijų prašo atsakyti, kokia yra Lietuvos Respublikos Vyriausybės pozicija dėl užsienio lėšomis finansuojamų Lietuvai priešišką informaciją skleidžiančių portalų veiklos Lietuvoje bei prevencijos? Kokiomis sisteminėmis priemonėmis yra vykdoma Lietuvos interesams priešiškų propagandos šaltinių finansavimo kontrolė ir prevencija? Kokių sankcijų ar kontrolės priemonių Lietuvos institucijos ėmėsi minėtame tarptautiniame žurnalistiniame tyrime dėl minimų asmenų, įmonių ir organizacijų?

 

Daugiau informacijos:

Seimo TS-LKD frakcijos narė

Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė

Tel. (8 5) 2396657; el. p. radvile.morkunaite@lrs.lt

   Naujausi pakeitimai - 2018-08-31 12:43
   Rūta Mensonaitė