Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo narių A. Bilotaitės ir E. Pupinio pranešimas: prašoma pateikti informaciją apie švietimo ir mokslo ministrės vyro vykdytus viešuosius pirkimus

2018 m. rugsėjo 6 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos nariai Agnė Bilotaitė ir Edmundas Pupinis kreipėsi į Viešųjų pirkimų tarnybą (VPT) dėl viešumoje pasirodžiusios informacijos apie UAB „Ecotour“ dalyvavimą viešuosiuose pirkimuose bei įmonės laimėtus konkursus. Minėti pirkimai sukėlė abejonių dėl galimai neskaidriai vykdytų viešųjų pirkimų konkursų.

Pasak A. Bilotaitės, siekiant išgyvendinti korupciją ir nepotizmą, pavyzdį pirmiausia turėtų pademonstruoti Vyriausybės atstovai. „Tačiau realybė, regis, kitokia. Kaip matome iš žiniasklaidoje skelbiamų duomenų, kyla įtarimų, ar viešųjų pirkimų konkursai, kuriuos vykdė Švietimo ir mokslo ministerijai pavaldžios įstaigos, organizuoti skaidriai“, – sakė Seimo narė.

Pasak Seimo Švietimo ir mokslo komiteto nario E. Pupinio, matant, kad švietimo sistemoje padėtis įtempta, mokytojų darbo apmokėjimui trūksta lėšų, būtų nepateisinama ir tiesiog nusikalstama, jei paaiškėtų, kad ministrės sutuoktinis pelnėsi švietimo biudžeto sąskaita. „Ministrė privalo pateikti visus atsakymus iš iškilusius klausimus, išsklaidyti kilusias abejones. Tuo tarpu mes sieksime, kad visuomenė sužinotų tiesą“, – pabrėžė Seimo narys.

Minėtos įmonės vadovas yra švietimo ir mokslo ministrės Jurgitos Petrauskienės sutuoktinis Evaldas Petrauskas, o jo vadovaujama įmonė dalyvavo viešųjų pirkimų konkursuose, kuriuos įgyvendino Švietimo ir mokslo ministerijai pavaldžios įstaigos. Taip pat įvertinus šias aplinkybes bei žinomą informaciją Vyriausioji tarnybinės etikos komisija pradėjo tyrimą dėl švietimo ir mokslo ministrės nedeklaruotų vyro įmonės laimėtų viešųjų pirkimų.

Seimo nariai VPT prašo išsiaiškinti, ar nuo 2016 m. gruodžio, kai ministrės pareigas pradėjo eiti J. Petrauskienė, UAB „Ecotour“ pagrįstai laimėjo eilę viešųjų pirkimų konkursų, kuriuos įgyvendino Švietimo ir mokslo ministerijai pavaldžios įstaigos.

„Tyrimas būtinas siekiant išsklaidyti visuomenei kilusius įtarimus dėl galbūt neskaidriai ir neracionaliai naudojamų valstybės biudžeto lėšų, nes tai sudaro prielaidas korupcijai ir piktnaudžiavimui“, – rašoma kreipimesi.

 

Daugiau informacijos:

Seimo TS–LKD frakcijos

Viešųjų ryšių grupė

Tel. (8 5) 2396506

El. p. [email protected]

 

 

   Naujausi pakeitimai - 2018-09-06 11:17
   Rūta Mensonaitė