Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo narių A. Ažubalio ir L. Kasčiūno pranešimas: parlamentarai prieštarauja Kultūros ministerijos nutarimui siūlyti nesvarstyti viešųjų erdvių desovietizacijos įstatymo projekto

2018 m. rugsėjo 10 d. pranešimas žiniasklaidai

 

 

Seimo Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos nariai Audronius Ažubalis ir Laurynas Kasčiūnas kreipėsi į Ministrą Pirmininką Saulių Skvernelį ir visus Vyriausybės narius ragindami nepritarti Kultūros ministerijos nutarimui siūlyti Seimui nesvarstyti Draudimo propaguoti komunizmą arba kitą totalitarinę santvarką viešuosiuose objektuose įstatymo projekto (XIIIP-1436).

„Rašte premjerui ir Vyriausybės nariams išdėstėme argumentus, kodėl prieštaraujame kultūros ministrės siūlomam nutarimo projektui. Manome, kad kultūros ministrės pristatyta pozicija iš esmės nesiskiria nuo Kremliaus nuolat kartojamų teiginių, kad sovietinę okupaciją simbolizuojantys objektai atspindi savanorišką ir teisėtą Lietuvos „stojimą“ į Sovietų Sąjungą“, – teigė projekto iniciatorius A. Ažubalis.

L. Kasčiūno teigimu, Kultūros ministerijos argumentai, kad šiuo metu už nacistinių ar komunistinių simbolių platinimą ar demonstravimą numatyta atsakomybė yra pakankama, neįtikina: „Šiuo metu už nacistinių ar komunistinių simbolių platinimą ar demonstravimą yra numatyta administracinė atsakomybė, tačiau, kitaip nei nurodo Kultūros ministerija, nėra draudžiama propaguoti komunizmą arba kitą totalitarinę ideologiją ar santvarką, viešuosiuose objektuose įamžinant asmenų, organizacijų, įvykių ar datų, kurie sietini su komunizmu arba kita totalitarine ideologija ar santvarka“, – teigė L. Kasčiūnas.

Parlamentarai savo rašte primena, kad įamžinimo klausimus sprendžia savivaldybių sudaromos pavadinimų, paminklų ir atminimo lentų komisijos. Tai lemia, kad šie klausimai skirtingose savivaldybėse sprendžiami nevienodai, o visoje Lietuvoje likę apie 160 viešųjų objektų propaguojančių komunizmą arba kitą totalitarinę ideologiją ar santvarką. Siekiant užkirsti kelią tokiam komunizmo arba kitos totalitarinės ideologijos ar santvarkos propagavimui, minėtų atminimo įamžinimo klausimų sprendimas turi būti centralizuotas. Tam reikia priimti siūlomą draudimą viešojo naudojimo objektams, kurių pavadinimas arba turinys sietinas su komunizmu ir kitomis totalitarinėmis ideologijomis, numatantį įstatymą, kuris taip pat nustato tokių objektų įvertinimo ir pašalinimo tvarką.

Draudimo propaguoti komunizmą arba kitą totalitarinę santvarką viešuosiuose objektuose įstatymo projektas (XIIIP-1436) praėjo pateikimo stadiją Seime.

Kreipimasis į Vyriausybę pridedamas.

 

Daugiau informacijos:

Seimo narys Audronius Ažubalis

Tel. (8-658) 42 488

El. p.: [email protected]            

 

Seimo narys Laurynas Kasčiūnas

Tel. (8-659) 00 088

El. p. [email protected] 

   Naujausi pakeitimai - 2018-09-10 11:42
   Rūta Mensonaitė