Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūno E. Gentvilo pranešimas: parlamentaras siūlo keisti Seimo statutą ir atkurti opozicijos teises

2018 m. rugsėjo 18 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Eugenijus Gentvilas siūlo keisti Seimo statutą ir užtikrinti opozicijos teises Seime – į kiekvieno posėdžio darbotvarkę įtraukti bent 10 proc. opozicijos siūlomų klausimų. Taip pat parlamentaras siūlo sugrąžinti opozicijai teisę turėti bent du Seimo Pirmininko pavaduotojus.

„Iš maždaug 700 įstatymų projektų, registruotų šios sesijos darbų programoje, apie 160 įstatymų projektų yra pateikę opozicinių frakcijų atstovai. Akivaizdu, kad per tas darbotvarkes, kurios yra numatytos dabartiniame statute, opozicijai bus skiriama daugiausiai 4 posėdžiai, tačiau opozicinės frakcijos, kurios yra pateikusios apie 23 proc. šios sesijos darbų programos klausimų, niekaip nespėja per tuos 4 posėdžius pateikti visų savo projektų“, – problemą vardijo parlamentaras.

E. Gentvilo teigimu, opozicija kiekvienoje sesijoje registruoja 25–30 proc. įstatymų projektų, tačiau dėl laiko stokos lieka užribyje, įstatymų projektai net po pateikimo svarstymo stadijoje užstringa, todėl būtina atkurti bent minimalias opozicijos teises, skiriant kiekvieno posėdžio darbotvarkėje bent 10 proc. opozicijos klausimams.  

Seimas po pateikimo pritarė parlamentaro siūlymui, kurį planuojama svarstyti lapkričio mėnesį.

 

Daugiau informacijos:

Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas

Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio pirmininkas

Eugenijus Gentvilas

Mob. 8 698 42 794

El. p. [email protected] 

 

 

   Naujausi pakeitimai - 2018-09-18 14:26
   Monika Kutkaitytė