Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo narės M. Navickienės pranešimas: „Dėl institucinės globos paraštėse atsidūrusio berniuko – laukiama atsakymų iš ministro L. Kukuraičio“

2018 m. rugsėjo 21 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narė Monika Navickienė kreipėsi į socialinės apsaugos ir darbo ministrą Liną Kukuraitį, Valstybės vaiko apsaugos ir įvaikinimo tarnybos direktorę Aliną Jakavonienę bei Vaiko teisių apsaugos kontrolierę Editą Žiobienę dėl neraminančios situacijos po institucinės globos pertvarkos.

Viešojoje erdvėje pasirodžius informacijai apie jaunuolį, kuris, vykstant institucinės globos pertvarkai liko ne tik be globos ir gyvenamosios vietos, bet ir be teisės pasirinkti gyvenamąją vietą, parlamentarė M. Navickienė kreipimesi į aukščiausius pareigūnus prašo atsakyti, kodėl jaunuolis buvo perkeltas į Trakų rajone esančią globos įstaigą ir nebuvo atsižvelgta į konkretų šio vaiko prašymą neperkelti jo gyvenamosios vietos? Kartu domimasi, kodėl nebuvo atsižvelgta į vaiko mokymosi įstaigos (Vilniaus Marinos Mižigurskajos privačios gimnazijos) aktyvius veiksmus stengiantis padėti ir nebuvo rasta bendro sutarimo vaiko labui? Taip pat klausiama, kaip, ir ar buvo, užtikrinta nuosekli psichologinė pagalba vaikui viso šio proceso metu, ir ar buvo tinkamai užtikrinta vaiko teisė į gyvenimo sąlygas pagal jo konkrečius poreikius? 

Galų gale parlamentarė laukia atsakymų, kokių konkrečių veiksmų bus imtasi, kad tokios situacijos, kaip aptariama, nepasikartotų ateityje?

„Skaudu, kuomet gera reformos idėja yra žlugdoma institucinio chaoso bei tarpusavio nesusikalbėjimo. Ar pagaliau bus pereita prie konkretaus vaiko intereso, kaip svarbiausio prioriteto? Šis atvejis toli gražu ne vienintelis, keliantis susirūpinimą ir reikalaujantis ne tik skubių atsakymų tačiau ir greitų sprendimų, padėsiančių išvengti skaudžių pasekmių ateityje“, – teigė M. Navickienė.

 

Primename, jog žiniasklaidoje nuskambėjo istorija apie paauglį berniuką, kuris liko be namų sostinėje, o jo nenori priimti jokia vaikų globos įstaiga mieste. 10 metų turėjęs globėjus ir namus, berniukas turi kliautis valdininkų pažadu, kurį jie „pamiršo“, kai tuo tarpu privati gimnazija garantavo priimsianti vaiką mokytis ir be užmokesčio.

 

Daugiau informacijos:

Seimo narė Monika Navickienė

Tel. (8 5) 239 6270

El. p. Monika.Navickiene@lrs.lt

 

   Naujausi pakeitimai - 2018-09-21 15:00
   Rūta Mensonaitė