Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo Pirmininkas: šiandien išgyvename atgailą už skriaudą, padarytą žydų tautai

2018 m. rugsėjo 23 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis Panerių memoriale pagerbė Holokausto aukų atminimą.

Seimo Pirmininkas pagerbdamas Holokausto aukas padėjo gėles Panerių memoriale.

„Šiandien išgyvename atgailą už skriaudą, padarytą žydų tautai. Jausdami tylią ir gilią šio paminklo žinutę, turime garsiai kalbėti, kad daugiau niekada tai neatsitiktų, kad daugiau niekada nebereikėtų patirti to, ką sunku suvokti“, – sakė parlamento vadovas.

Rugsėjo 23 d. minima Vilniaus geto likvidavimo diena. 1943 m. Vilniaus geto sunaikinimas –  Lietuvoje vykusio Holokausto simbolis. Lietuvos gyventojai, daugiausia žydai, buvo išvežti į koncentracijos stovyklas, maždaug 100 tūkstančių žmonių buvo sušaudyti Panerių miške.

„Važiuodami Lietuvos keliais ir keliukais matome specialius ženklus, žyminčius tas nebylias vietas, kurios visada šaukia, kur užkasti žydų vaikų, moterų ir vyrų kūnai. Kūnai, bet ne skausmas, kuris yra amžinas – per mus ir per tuos šešis iš šimto išsigelbėjusius ar išgelbėtus Pasaulio tautų teisuolių“, – kalbėjo Seimo Pirmininkas.

Nacionalinė Lietuvos žydų genocido atminimo diena šiemet sutapo su Popiežiaus Pranciškaus vizito diena.

„Šiandien Popiežius Pranciškus kartu su lietuviais meldžiasi už nužudytųjų sielas ir atgailą, jungiančią tautas“, – ceremonijoje sakė Seimo vadovas.

Seimo kanceliarijos nuotr. (aut. Džoja Gunda Barysaitė)

 

Daugiau informacijos:

Seimo Pirmininko Viktoro Pranckiečio atstovė spaudai

Karolina Frolovienė

Tel. (8 5) 239 6016

El. p. [email protected]

 

   Naujausi pakeitimai - 2018-09-25 10:39
   Rimas Rudaitis