Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo nario A. Anušausko pranešimas: „Visi iššūkiai vyksiantiems demokratiniams rinkimams turi būti žinomi visuomenei“

2018 m. rugsėjo 26 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas (NSGK) šiandien svarstė Agnės Širinskienės ir Juozo Bernatonio pasiūlymą įtvirtinti pareigą, kad Vyriausios rinkimų komisijos (VRK) narys ir  Vyriausios rinkimų komisijos pirmininkas privalo turėti leidimą dirbti ar susipažindinti su  įslaptinta informacija.  Nors Valstybės saugumo departamentas atkreipė dėmesį, kad Maskva kitose šalyse rinkimų rezultatus siekė paveikti „skleidžiant dezinformaciją ir propagandą per žiniasklaidą, socialinius tinklus, vykdant kibernetines operacijas“ ir yra „tikėtina, kad artėjant 2019 m. Lietuvos prezidento, Europos Parlamento ir savivaldybių tarybų rinkimams Rusija bandys įgyti didesnės įtakos politiniams ir visuomeniniams procesams Lietuvoje“, bet kokia informacija apie neteisėtą įtaką rinkimams patekdama į VRK rankas turi būti vieša.

Seimo nario Arvydo Anušausko nuomone, atmesdamas šį A. Širinskienės ir J. Bernatonio projektą, NSGK pasielgė teisingai, nes VRK yra vieša institucija ir galintys kilti iššūkiai vyksiantiems demokratiniams rinkimams turi būti žinomi visuomenei. VRK įslaptintos informacijos „žinojimas“ niekaip nepatenkintų viešojo visuomenės intereso turėti niekieno neįtakotus rinkimų rezultatus. „Valstybės saugumo departamentas, turėdamas informacijos apie bet kokius neteisėtus poveikius rinkimams, turi perduoti VRK neįslaptintą informaciją, neatskleidžiant žvalgybinės informacijos rinkimų būdų. Tam galimybių tikrai yra“, – teigia A. Anušauskas.

 

Daugiau informacijos:

Seimo narys Arvydas Anušauskas

El. p. [email protected]

Tel. (8 5) 239 6652

 

   Naujausi pakeitimai - 2018-09-26 11:53
   Rūta Mensonaitė