Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo nario A. Anušausko pranešimas: „503 gimusiems tremtyje asmenims galės būti pripažintas tremtinio statusas“

2018 m. rugsėjo 27 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Arvydas Anušauskas šiandien Seimo posėdžių salėje pateikė įstatymo projektą, siūlydamas papildyti Lietuvos Respublikos asmenų, nukentėjusių nuo 1939–1990 metų okupacijų, teisinio statuso įstatymą nauja nuostata – tremtiniams būtų prilyginti ir tie, kurie gimė buvusių politinių kalinių ar tremtinių šeimose, bet dėl administracinių ar kitų apribojimų negalėjo sugrįžti į Lietuvą. Po pateikimo šiam įstatymo projektui buvo pritarta (45 Seimo nariai balsavo už, prieš – 1, 20 – susilaikė).

Šiuo metu tremtinių statusą turi 12 816 tremtinių vaikų, tačiau 503 asmenims šis statusas nesuteikiamas, nors jų tėvai negalėjo sugrįžti į Lietuvą. Anot Arvydo Anušausko, „pamirštama, kad 1954–1959 metais buvo taikomos papildomos priemonės, kurios apsunkino šių žmonių sugrįžimą“. Seimo narys tarp tokių priemonių įvardina: A. Sniečkaus 1956 m. lapkričio 16 d. prašymą SSKP CK uždrausti apsigyventi Lietuvoje ir gretimose teritorijose „teistiems už kontrrevoliucinius nusikaltimus“, 1957 m. sausio 14 d. SSRS MVD sprendimą Kauną paskelbti „miestu su ypatingu pasų režimu“, kuriame draudžiama gyventi kalintiems pagal Sovietų Rusijos 58 str.; 1957 m. sausio 21 d. J. Paleckio įsaką, kuriuo taikyti papildomi draudimai sugrįžti, asmenų neįrašant į jokias buvusių kalinių ar tremtinių bylas. Pasak A. Anušausko, „Lietuvos SSR Aukščiausios Tarybos Prezidiumo tremtinių bylų nagrinėjimo komisija darė viską, kad lietuviai iš tremties būtų paleidžiami lėčiausiai (kol 1958 m. jie sudarė trečdalį visų Sovietų Sąjungoje tremtyje likusių asmenų). 1958 m. lietuviams leisti gyventi Lietuvoje galėjo leisti tik marionetinė LSSSR Ministrų Taryba, kurios leidimą buvę tremtiniai ar politiniai kaliniai sunkiai begalėjo gauti“.

Seimo vakariniame posėdyje numatyta, kad šis įstatymo projektas grįš į Seimo posėdžių salę gruodžio 13 dieną. Iki tol bus nagrinėjamas Socialinių reikalų ir darbo komitete bei Žmogaus teisių, Biudžeto ir finansų komitetuose, taip pat įstatymo projektą svarstys Laisvės kovų komisija.

Šiuo metu nukentėjusių asmenų pensiją gauna daugiau kaip 30 tūkst. buvusių tremtinių ar politinių kalinių ir jų skaičius kiekvienais metais mažėja.

 

Daugiau informacijos:

Seimo narys

Arvydas Anušauskas

El. p. [email protected]

Tel. (8 5) 239 6652

   Naujausi pakeitimai - 2018-09-27 17:01
   Monika Kutkaitytė