Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo nario A. Anušausko pranešimas: „Reikia tobulinti rinkimų įstatymų pataisas“

2018 m. spalio 9 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos narys Arvydas Anušauskas įregistravo pasiūlymus Savivaldybių tarybų rinkimų, Prezidento rinkimų ir Rinkimų į Europos Parlamentą įstatymų pataisoms, kurios buvo pristatytos Seimo salėje rugsėjo 28 d. (Seimo nenumatyto posėdžio metu).

Gausiosiose įstatymų pataisose nemažai dėmesio skiriama rinkimų komitetams, tačiau, Seimo nario nuomone, siekiant skaidrumo, kuomet visuomeniniai judėjimai tampa lygiaverčiais politiniais dariniais – rinkimų komitetais, reikėtų keisti nauja redakcija išdėstomo rinkimų įstatymų nuostatas ir įtvirtinti, kad rinkimų komitetas privalo deklaruoti rinkimų komiteto ryšius (interesus) su tuo juridiniu ar fiziniu asmeniu, kurio pavadinimas ar vardas, pavardė yra tapatus rinkimų komiteto pavadinimui.

Pataisose atsirado keistas siūlymas atsisakyti rinkiminės atributikos (kaip mažareikšmių daiktų naudojimo, pavyzdžiui, ženkliukų) ir rinkimų agitacijai palikti tik spausdintą medžiagą. „Ne vien tik spausdinta atributika yra rinkiminė atributika, todėl tikslinga palikti dabar galiojančios redakcijos nuostatus“, – teigia A. Anušauskas.

Yra ir daugiau pakeitimų, pavyzdžiui, atsakomybę už einančio politines pareigas kandidato agitaciją tiesioginės transliacijos metu užkrauti ir žiniasklaidos priemonei. A. Anušausko manymu, žiniasklaidos priemonė už kandidato pasakymus negali būti atsakinga ir todėl tikslinga keisti nauja redakcija išdėstomų rinkimų įstatymų nuostatas.

„Rinkiminių įstatymų kaitaliojimas likus vienam mėnesiui iki politinės kampanijos pradžios yra prastas precedentas, kuris verčia galvoti, jog valdančioji partija nori šiuos įstatymus specialiai prisitaikyti sau“, – sako A. Anušauskas.

Šių projektų svarstymo Seimo posėdyje preliminari data – spalio 16-oji.

 

Daugiau informacijos:

Seimo narys Arvydas Anušauskas

El. p. [email protected]

Tel. (8 5) 239 6652

   Naujausi pakeitimai - 2018-10-09 10:54
   Jolanta Anskaitienė