Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo nario A. Kubiliaus pranešimas: parlamentaras siūlo nepradėti svarstyti įstatymų pataisų, kurios gali pažeisti LRT nepriklausomumo principą

2018 m. spalio 15 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys Andrius Kubilius įregistravo pasiūlymą Seimo nutarimo „Dėl Lietuvos Respublikos Seimo laikinosios tyrimo komisijos atlikto parlamentinio tyrimo dėl Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos valdymo, finansinės ir ūkinės veiklos išvados“ projektui.

Siūloma pripažinti, kad tiriamuoju laikotarpiu LRT misija, visuomeniniai tikslai ir vizija buvo įgyvendinami tinkamai, kokybiškai ir efektyviai.

„Seimas turėtų pripažinti, kad komisija, atlikusi visą nacionalinio transliuotojo veiklos tyrimą, neturėjo priekaištų tam, kaip per tiriamąjį laikotarpį LRT įgyvendino savo svarbiausius uždavinius, vykdė misiją ir siekė svarbiausių visuomeninių tikslų“, – pažymėjo A. Kubilius.

Seimo narys rekomenduoja pripažinti, kad komisijos tyrimo metu kai kurie atlikti komisijos veiksmai ir komisijos tyrimo išvadose pateikiamos kai kurios nuostatos gali sudaryti regimybę, kad buvo ir yra planuojama pažeisti LRT nepriklausomumo principą.

„Siūlome pripažinti, kad LRT vizijoje išdėstyti strateginiai siekiai „būti patikimiausia bei įtakingiausia visuomenės informavimo priemone“ yra ypač svarbūs visai visuomenei ir valstybei, o juos pasiekti galima tik besąlygiškai saugant LRT nepriklausomumo principą bei nesudarant regimybės, kad tokie principai Vyriausybės ar Seimo veiksmais yra pažeidžiami“, – pasiūlymą komentuoja A. Kubilius.

Seimo narys taip pat rekomenduoja nustatyti, kad Seimas, svarstydamas išvadas, turėtų aiškiai pabrėžti, kad bet kokie veiksmai, kuriais būtų mažinamas LTR nepriklausomumas, nebus svarstomi.

„Nustatyti, kad Seime negali būti pradėtos svarstyti įstatymų pataisos, susijusios su LRT veikla, jeigu nepriklausomi ir tarptautiniai ekspertai pateikia išvadą, kad tokios pataisos gali pažeisti LRT nepriklausomumo principą“, – rašoma siūlyme.

Visas pasiūlymas nutarimo projektui.

 

Daugiau informacijos:

Seimo TS-LKD frakcijos

Viešųjų ryšių grupė

Tel. (8 5) 239 6506

   Naujausi pakeitimai - 2018-10-15 12:30
   Monika Kutkaitytė