Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo Pirmininko dovana Izraelio parlamento vadovui – vieno Izraelio Valstybės kūrėjų namų detalė

2018 m. spalio 16 d. pranešimas žiniasklaidai

Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis ir Saulius Pilinkus, „LRT Plius“ laidos „Daiktų istorijos“ kūrėjas. Seimo kanceliarijos nuotrauka (aut. Džoja Gunda Barysaitė)

 

Spalio 16 d., antradienį, vyksiančio Seimo Pirmininko Viktoro Pranckiečio susitikimo su Izraelio Valstybės Kneseto Pirmininku Juliu Joeliu Edelšteinu (Yuli-Yoel Edelstein) metu, Seimo Pirmininkas Izraelio parlamento vadovui įteiks autentišką krosnies, stovėjusios litvako Dovydo Volfsono gimtuosiuose namuose Darbėnuose, koklį.

Krosnies koklį rado „LRT Plius“ laidos „Daiktų istorijos“ kūrybinė komanda. Filmuodami Darbėnuose netoli namo, kuriame gimė Dovydas Volfsonas, komandos nariai susipažino su dabartine pastato savininke Vida Gudiene. Ji pasidalino namo palėpėje likusiais senųjų šeimininkų daiktais, tarp kurių buvo ir autentiškas buvusios krosnies koklis.

„Tai yra labai nuoširdi Darbėnų bendruomenės, o taip pat ir visos Lietuvos dovana Izraelio tautai, kurią man bus garbė perduoti. Litvakai buvo itin aktyvūs Izraelio Valstybės kūrimosi ištakose. Šiandien galime didžiuotis, kad jų aktyvumas suvienijo ir įkvėpė išsibarsčiusią žydų tautą“, – prieš susitikimą teigė Seimo Pirmininkas.

 

Krosnies, stovėjusios litvako Dovydo Volfsono gimtuosiuose namuose Darbėnuose, koklis. Seimo kanceliarijos nuotrauka (aut. Olga Posaškova)
 

Dovydas Volfsonas gimė 1856 m. spalio 9 d. Darbėnuose, kur gyveno iki 1872 m. Aktyviai dalyvavęs kuriant Pasaulio sionistų kongresą jis 1905 m. buvo išrinktas pasaulinės sionistų organizacijos viceprezidentu, o 1907 m. – prezidentu, kuriuo buvo iki 1911 m. D. Volfsonas buvo Pasaulio sionistų kongreso vėliavos, vėliau tapusios Izraelio valstybine vėliava, autorius, taip pat daugelio projektų, palikusių žymų pėdsaką Izraelio istorijoje, iniciatorius, pavyzdžiui, jis pasiūlė kongreso dalyvių nario mokesčius vadinti šekeliais. Pavadinimas prigijo ir vėliau tapo Izraelio piniginiu vienetu. Taip pat D. Volfsono sionistinio judėjimo valdymo metais Jafoje (dabartinis Tel Avivo priemiestis) atidarytas pasaulio sionistų organizacijos biuras, kuris skatino žydų nausėdijų kūrimąsi. D. Volfsono lėšomis Jeruzalėje pastatytos Nacionalinė ir Hebrajų universiteto bibliotekos.

Seimo Pirmininko Viktoro Pranckiečio vadovaujama delegacija su oficialiu vizitu lankosi Tel Avive ir Jeruzalėje spalio 15–18 dienomis.

 

Parengė

Seimo Pirmininko padėjėjas

Paulius Žeimys

Tel. (8 5) 239 6030

El. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2018-10-15 15:43
   Monika Kutkaitytė