Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo nario L. Kasčiūno pranešimas: parlamentaras ragina toliau gerinti neformaliojo švietimo sąlygas vaikams ir kreipėsi į švietimo ministrę

2018 m. spalio 16 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys Laurynas Kasčiūnas kreipėsi į švietimo ministrę Jurgitą Petrauskienę, siūlydamas neformaliojo švietimo krepšelį skirti ne tik moksleiviams, bet ir ikimokyklinio amžiaus vaikams, kurie lanko neformaliojo vaikų švietimo (NVŠ) užsiėmimus bei skirti dvigubą NVŠ krepšelį vaikams, kurie lanko ne vieną, o du būrelius.

L. Kasčiūno teigimu, Vyriausybė bei Seimo Biudžeto ir finansų komitetas atmetė jo siūlymą dėl papildomos finansinės paskatos, kuri suteiktų galimybę susigrąžinti dalį gyventojų pajamų mokesčio (GPM), motyvuodami tuo, kad į būrelius vaikus leidžiantys tėvai jau sulaukia paramos. Tačiau dabartinės galimybės apipintos biurokratinėmis pinklėmis, todėl būtina ieškoti kitų paramos įrankių, kurie skatintų tėvus investuoti į savo vaikų neformalųjį švietimą.

„Mokyklų būreliai finansuojami iš mokinio krepšelio, o neformaliojo vaikų švietimo užsiėmimai – valstybės ir savivaldybių lėšomis per vadinamąjį NVŠ krepšelį, kuris šiuo metu sudaro 15 eurų per mėnesį vienam vaikui. Labai dažnai tėvams už jų vaikų lankomus būrelius tenka mokėti papildomai savo lėšomis. O kai kurių būrelių kainos siekia iki 80 eurų per mėnesį. NVŠ krepšelis padengia tik 15 eurų. Dėl to mažas pajamas gaunantys gyventojai neretai neišgali leisti savo vaikų į tokius užsiėmimus. Taip pat svarbu pabrėžti, kad NVŠ krepšelis skiriamas tik moksleiviams, t. y. vaikams nuo 6 metų amžiaus, lankantiems bendrojo lavinimo mokyklas. Dar nelankantiems mokyklos, pavyzdžiui, darželinukams, krepšelis netaikomas. Todėl jų tėvai turi mokėti visą kainą už lankomus būrelius. Be to, NVŠ krepšelis skiriamas tik vienai moksleivio pasirinktai veiklai iš dalies finansuoti. Jeigu moksleivis pasirenka kelis būrelius, už antrą ir kiekvieną paskesnį būrelį jo tėvai turi mokėti visą kainą“,– sako L. Kasčiūnas.

„Atsižvelgiant į šiuos trūkumus siūlau švietimo ministrei svarstyti galimybę NVŠ krepšelį skirti ne tik moksleiviams, bet ir ikimokyklinio amžiaus vaikams, kurie lanko neformaliojo vaikų švietimo užsiėmimus. Taip pat siūlau skirti dvigubą NVŠ krepšelį vaikams, kurie lanko ne vieną, o du būrelius“, – aiškino Seimo narys.

 

Daugiau informacijos:

Seimo narys

Laurynas Kasčiūnas

Mob. 8 659 00 088

El. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2018-10-16 10:48
   Monika Kutkaitytė