Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo narių G. Landsbergio ir L. Kasčiūno pranešimas : parlamentarai susirūpinę Seimo Pirmininko kvietimu palestiniečiams Lietuvoje įsteigti Palestinos atstovybę Baltijos šalims

2018 m. spalio 17 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūnas Gabrielius Landsbergis ir frakcijos narys Laurynas Kasčiūnas kreipėsi į Seimo Pirmininką Viktorą Pranckietį, prašydami pateikti konkretesnius paaiškinimus, kokiais argumentais vadovaujantis Seimo Pirmininkas susitikime su Palestinos vadovu Mahmudu Abasu pakvietėte palestiniečius Lietuvoje įsteigti Palestinos atstovybę Baltijos šalims ir ar tokia pozicija yra suderinta su Lietuvos užsienio politikos formuotojais.

G. Landsbergis atkreipia dėmesį, kad Lietuva nėra pripažinusi Palestinos valstybės, todėl tokia atstovybė būtų žemesnio rango ir turbūt vadintųsi Palestinos ryšių su Baltijos šalimis biuru. Tačiau ar tai nebus pirmas žingsnis link ambasados įsteigimo ir Palestinos, kaip valstybės, pripažinimo?

„Šiuo metu santykiai tarp Izraelio Valstybės ir Palestinos yra paaštrėję, kol kas nėra prielaidų, kurios vestų į taikų abiejų pusių konflikto sureguliavimą. Nors praėjusiais metais konkuruojantys palestiniečių judėjimai „Hamas“ ir M. Abaso vadovaujamas „Fatah“ pasirašė Palestinos vienybės susitarimą, tačiau „Hamas“ vis dar nenusiginkluoja ir nepripažįsta Izraelio Valstybės. Be to, JAV ką tik sustabdė paramos teikimą Palestinos autonomijai būtent dėl jos sąsajų su terorizmu. Parama sustabdyta tol, kol per Palestinos autonomijos kankinių fondą bus mokamos stipendijos palestiniečių žuvusių, sužeistų, ar įkalintų už dalyvavimą atakose prieš Izraelį, šeimoms“,– sako L. Kasčiūnas.

G. Landsbergis teigė, kad visa ši situacija rodo, jog kvietimas palestiniečiams Lietuvoje įsteigti Palestinos atstovybę Baltijos šalims mažų mažiausiai yra ankstyvas ir neapgalvotas. „Klausimas, ar toks santykių su Palestina pakėlimas į aukštesnį lygį atitinka Lietuvos interesus. Lietuva, kaip ir visa tarptautinė bendruomenė, pirmiausia turi kviesti abi puses imtis neatidėliotinų veiksmų, kad būtų išvengta bet kokių provokacijų ir smurto ir ieškoma galimybių pradėti taikos derybas. Būtent tai yra vienintelis kelias pasiekti ilgalaikę taiką ir stabilumą regione, užtikrinti saugų gyvenimą žmonėms. Ir tik galutinai paaiškėjus Palestinos statusui, būtų galima pradėti svarstyti atstovybių steigimo Lietuvoje klausimus“, – sakė G. Landsbergis.

 

Daugiau informacijos:

Seimo narys Gabrielius Landsbergis

Tel. (8 5) 239 6721

El. p. [email protected]

 

Seimo narys Laurynas Kasčiūnas

Tel. 8 659 00 088

El. p. [email protected]

 

   Naujausi pakeitimai - 2018-10-17 11:10
   Rūta Mensonaitė