Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos nario J. Varkalio pranešimas: parlamentaras imasi iniciatyvos skatinti socialiai atsakingą verslą Lietuvoje

2018 m. spalio 19 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Parlamentaras Jonas Varkalys įregistravo Darbdavių socialinių iniciatyvų skatinimo įstatymo projektą, kuriuo siekiama reglamentuoti socialiai atsakingo verslo rėmimą. J. Varkalys ragina Vyriausybę atrasti biudžete lėšų skatinti socialiai atsakingo verslo vystymąsi Lietuvoje  – paremti socialinių iniciatyvų diegimą ir įgyvendinimą privačiame sektoriuje, taikant mokestines lengvatas.

„Vienas iš projekto tikslų – tai per atitinkamas mokestines lengvatas ar kitas priemones skatinti darbdavius diegti socialines iniciatyvas įmonėse. Tai reiškia, kad darbdavys, užtikrindamas darnią ir socialiai atsakingą darbo aplinką darbuotojams, neturėtų patirti papildomų finansinių sąnaudų. Mano siūlymas yra sukurti pagrindą ne tik mokestinių lengvatų suteikimui, bet ir pasiūlyti socialiai atsakingų įmonių prioritetą viešuosiuose pirkimuose kitų, socialiai atsakingos politikos nevykdančių, darbdavių atžvilgiu“, – sakė Seimo narys.

Įstatymo projekto tikslas yra paskatinti darbdavius investuoti į socialinių iniciatyvų įgyvendinimą: sporto, poilsio, sveikatingumo, kultūros paslaugų teikimą ar kompensavimą, maitinimo teikimą darbovietėse, pensijų kaupimą, gyvybės draudimą ar kitą finansinę paramą ir pan. Tai yra visos priemonės, kurios leistų efektyviai vykdyti ir plėtoti pažangią socialiai atsakingo verslo praktiką ir kurti darnią darbo aplinką.

Parlamentaras pabrėžė, kad socialiai atsakingo verslo atsakomybės klausimai yra įtraukti ir į šios Vyriausybės 2016–2020 m. programą, tačiau kadencijai įpusėjus, vis dar nėra pateikta jokių iniciatyvų.

„Valstybei užkrauta didelė socialinė našta, o ją sumažinti galima įtraukiant privatų verslą. Tačiau nesant atitinkamo teisinio reguliavimo bei tam tikrų skatinamųjų priemonių, įmonių socialinės atsakomybės vystymasis mūsų šalyje negali klostytis taip darniai ir rezultatyviai, kaip to galima tikėtis“, – mano J. Varkalys.

Parlamentaras nuogąstauja, kad Lietuvoje socialiai atsakingas verslas kol kas vystosi labai vangiai. Nors ES įmonių socialinės atsakomybės strategijoje nurodoma, kad įmonėms, siekiant tapti konkurencingesnėmis, vis svarbesnis tampa strateginis požiūris į įmonių socialinę atsakomybę.

 

Daugiau informacijos:

Lietuvos Respublikos Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos narys

Socialinių reikalų ir darbo komiteto narys

Jonas Varkalys

Mob. 8 698 25 350

El. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2018-10-19 10:18
   Monika Kutkaitytė