Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo Pirmininkas atidarė 37-ąją Baltijos Asamblėjos sesiją

2018 m. spalio 26 d. pranešimas žiniasklaidai

Seimo kanceliarijos nuotrauka (aut. Olga Posaškova)

 

Spalio 25–26 dienomis Vilniuje dirba 37-oji Baltijos Asamblėja ir 24-oji Baltijos Taryba. Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis atidarymo renginyje sakė, kad šis valstybių formatas yra tarpininkas tarp mūsų šalių institucijų, padedantis susikalbėti, rasti visiems naudingus sprendimus. 

Praėjusiais metais įgyvendintos 80 proc. Baltijos Asamblėjos priimtų rekomendacijų. Šiais metais pasirašyti 3 svarbūs susitarimai: birželio 28 d. pasirašytas susitarimas dėl su aukštuoju mokslu susijusių kvalifikacijų automatinio akademinio pripažinimo Baltijos valstybėse; liepos 8 d. Rygoje buvo pasirašytas susitarimas dėl Baltijos kultūros fondo steigimo; spalio 3 d. Latvija ir Lietuva susitarė dėl tarpvalstybinio bendradarbiavimo dėl greitosios medicinos pagalbos paslaugų teikimo pasienio teritorijoje.

2019 m. Baltijos Asamblėjos veiklos prioritetais keliami gynybos ir saugumo klausimai. Skirtingų sričių projektų – elektros jungčių sinchronizacija su kontinentiniais elektros tinklais ir  „Rail Baltica“ – įgyvendinimas yra svarbi priemonė regiono saugumui bei gynybai užtikrinti.

„Laiku, vieningai ir ryžtingai turime reaguoti į kibernetines, hibridines, branduolinės saugos problemas. Bendrų politikos krypčių koordinavimas, naujų partnerystės ryšių užmezgimas, atstovavimas bendriems interesams, dalijimasis patirtimi ir mūsų valstybių parlamentų bei vyriausybių veiksmų derinimas – vieni svarbiausių Baltijos Asamblėjos uždavinių“, – atidarydamas sesiją sakė Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis.

Pasak parlamento vadovo, šiandieninės politinės realijos verčia mus galvoti ir apie naujus, ambicingus tikslus. Pereiname į ekonominių procesų stadiją geopolitinės tikrovės akivaizdoje. Todėl atėjo laikas pažvelgti iš naujo į Baltijos Asamblėjos formatą ir veikimo principus.

Baltijos Asamblėja yra Lietuvos, Estijos ir Latvijos parlamentų bendradarbiavimo tarptautinė organizacija, įkurta 1991 m. lapkričio 8 d. Taline. Baltijos Asamblėjos sekretoriato buveinė yra Rygoje, Latvijoje.

 

Daugiau informacijos:

Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininko atstovė spaudai

Karolina Frolovienė

Tel. (8 5) 239 6016, mob. 8 698 42 071

El. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2018-10-26 11:12
   Monika Kutkaitytė