Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo nario L. Kasčiūno pranešimas: „Rengiama spaudos konferencija dėl Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo pataisų, kuriomis siekiama uždrausti Lietuvoje auginti ir žudyti gyvūnus tik dėl naudos iš jų kailių“

2018 m. spalio 26 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Pirmadienį, spalio 29 d., 10 val. Seime (Spaudos konferencijų salė, Seimo II rūmai, Gedimino pr. 53, Vilnius) vyks spaudos konferencija, kurios metu bus pristatytas Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo projektas, siūlantis uždrausti Lietuvoje auginti ir žudyti gyvūnus tik dėl naudos iš jų kailio.

„Iki šiol teisės aktuose nebuvo atsižvelgiama į faktą, kad dabartinės kailinių gyvūnų auginimo sistemos iš esmės negali užtikrinti šiems gyvūnams būtinų gyvenimo sąlygų. Šiuo įstatymo keitimo projektu siūloma uždrausti laikyti, veisti ir (ar) žudyti gyvūnus dėl naudos iš jų kailio, suteikiant kailinių gyvūnų augintojams pereinamąjį laikotarpį, skirtą nutraukti savo veiklą“, – teigė Seimo narys Laurynas Kasčiūnas. 

Kailiui Lietuvoje auginamos kanadinės audinės (1,5–2 mln.), šinšilos (20 tūkst.) ir lapės (1,5 tūkst.).  

Spalio mėnesį „Vilmorus“ atliktos apklausos duomenimis, tik 19 proc. Lietuvos gyventojų pritaria gyvūnų auginimui ir žudymui tik dėl jų kailio. 64 proc. visuomenės tam nepritaria, o 17 proc. neturi nuomonės.

Gyvūnų auginimą dėl kailio uždraudė arba apribojo 17 šalių Europoje. Dar šiais metais tai padarė Belgija ir Liuksemburgas, praėjusiais – Čekija ir Vokietija.

Spaudos konferencijoje dalyvaus įstatymo projekto iniciatorius Seimo narys Laurynas Kasčiūnas, Seimo nariai Arūnas Gelūnas ir Linas Balsys, biologijos mokslų daktarė Grita Skujienė, sodybos „9 vėjai“ savininkas Evaldas Subačius ir VšĮ „Tušti narvai“ vadovė Gabrielė Vaitkevičiūtė.

 

Daugiau informacijos:

Seimo narys

Laurynas Kasčiūnas

Mob. 8 659 00 088

   Naujausi pakeitimai - 2018-10-26 12:35
   Monika Kutkaitytė