Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo nario L. Kasčiūno pranešimas: „Valstybės tarnybos pertvarka neturi kelti abejonių“

2018 m. spalio 30 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys Laurynas Kasčiūnas kreipėsi į vidaus reikalų ministrą Eimutį Misiūną, prašydamas pateikti paaiškinimus, kaip ketinama spręsti Migracijos departamente dėl valstybės tarnybos pertvarkos susidariusią situaciją, kada didelė dalis darbuotojų bus pažeminti pareigose, kad jiems nereikėtų mokėti didesnių atlyginimų.

Nuo 2019 m. įsigalios įstatymai, kuriais siekiama modernizuoti valstybės tarnybą bei paskatinti pertvarkas, leisiančias jai tapti patrauklesne bei kartu pagerinti gyventojams teikiamų paslaugų kokybę. Optimizuojant valstybės tarnybą, didinant jos efektyvumą mažinant tarnautojų skaičių, atsilaisvinusias lėšas būtų galima skirti darbo užmokesčio didinimui.

Tačiau Migracijos departamento pavyzdys rodo, kad reali situacija nėra tokia gera, kaip deklaruojama. Pagal naujos redakcijos Valstybės tarnybos įstatymą nuo 2019 m. sausio 1 d. darbuotojų atlyginimai, kurie nepasiekia tam tikrų minimalių ribų, privalomai turi būti keliami. Migracijos departamente didžiosios dalies darbuotojų atlyginimai tos ribos nesiekia. Taigi kitąmet tos pačios kategorijos darbuotojo atlyginimas turėtų būti pakeltas iki 731,41 euro.

Tačiau vietoj to numatyta tris ketvirtadalius Migracijos departamento darbuotojų pažeminti pareigose, kad jiems nereikėtų mokėti didesnio darbo užmokesčio, nes departamentui nebuvo skirtas papildomas finansavimas. Dėl to departamento vadovė turėjo rinktis – atleisti dalį darbuotojų, kaip daro kai kurios kitos institucijos, ir taip iš sutaupytų pinigų kelti algas, arba didžiąją dalį darbuotojų pažeminti pareigose, kad jos atitiktų tą atlyginimą, kurią įstaiga išgali mokėti. Departamentas negali mažinti darbuotojų skaičiaus, kaip kitos įstaigos, nes jis daugiausia aptarnauja ne Lietuvos piliečius, o užsieniečius, kurių daugėja.

„Tai rodo, jog dar neprasidėjusi valstybės tarnybos pertvarka kelia abejonių, ar jai tinkamai pasiruošta. Kartu tokia situacija neramina daugelį darbuotojų, dirbančius valstybės ar savivaldybių įstaigose“, – teigia L. Kasčiūnas.

Parlamentaras pažymėjo, kad svarbu išsiaiškini ne tik kaip bus sprendžiama ši situacija, bet ar bus užtikrinama, kad tokie ar panašūs nesklandumai nesikartotų kitose įstaigose įgyvendinant valstybės tarnybos pertvarką.

 

Daugiau informacijos:

Seimo narys Laurynas Kasčiūnas

Mob. 8 659 00 088

El. p. [email protected] 

 

   Naujausi pakeitimai - 2018-10-30 11:23
   Rūta Mensonaitė