Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo nario S. Jakeliūno pranešimas: „Lietuvos krizės priežastis tiriantis Seimo BFK A. Kubiliaus Vyriausybės pasitarimų įrašų negavo“

2018 m. spalio 31 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo Biudžeto ir finansų komitetas (BFK) sulaukė Vyriausybės atsakymo į praėjusią savaitę pateiktą prašymą pateikti 2008–2012 metų dirbusios Andriaus Kubiliaus Vyriausybės pasitarimų įrašus, kuriuose gali būti vertinga informacija, padėsianti analizuoti tuo metu dirbusios Vyriausybės sprendimus, susijusius su 2009–2010 metų krize Lietuvoje: senatvės pensijų ir darbo užmokesčio bei asignavimų mažinimą, mokesčių įstatymų pakeitimus, skolinimąsi valstybės vardu, skolinimą „Sodrai“ už palūkanas ir kt.

„Nors buvęs premjeras A. Kubilius savo „Facebook“ paskyroje asmeniškai skelbė, neva jo kadencijos metu Vyriausybės pasitarimų įrašai nebuvo naikinami, tačiau gauta informacija tai paneigia. Kaip konstatuoja atsakymą pateikęs Vyriausybės kancleris Algirdas Stončaitis, Vyriausybės pasitarimų garso įrašai Vyriausybės kanceliarijos archyve nesaugomi, o tokia tvarka galioja nuo pat 2004 metų, kai Vyriausybės įstatyme buvo įteisinti Vyriausybės pasitarimai“, – sako BFK pirmininkas Stasys Jakeliūnas.

Vyriausybės atsakyme paaiškinama, jog pasitarimų garso įrašų saugojimas nenumatytas nei ankstesnių metų, nei 2018 metų Vyriausybės kanceliarijos dokumentacijos planuose ir jie niekada nebuvo saugomi. Šiuose planuose nurodytas tik Vyriausybės posėdžių garso įrašų saugojimas – 10 metų. 2010–2018 metų Vyriausybės kanceliarijos reglamentų nuostatos, susijusios su Vyriausybės posėdžių ir pasitarimų garso įrašų darymu ir saugojimu, patvirtintos skirtingų Vyriausybės kanceliarijos vadovų, buvo vienodos ir jų įgyvendinimas niekuo nesiskyrė. Todėl kanceliarijos archyvuose nesaugomi nei 2008 m. gruodžio 9 d. – 2012 m. gruodžio 13 d. laikotarpio Vyriausybės, kuriai vadovavo A. Kubilius, nei 2012 m. gruodžio 13 d. – 2016 m. gruodžio 13 d. laikotarpio Vyriausybės, kuriai vadovavo Algirdas Butkevičius, nei kitų Vyriausybių laikotarpių pasitarimų garso įrašai.

Pasak S. Jakeliūno, jis ragina A. Kubilių pateikti tyrimui jam žinomu būdu išsaugotus jo vadovautos Vyriausybės pasitarimų įrašus, kurie sudarytų galimybę objektyviai ir išsamiai įvertinti to laikotarpio Vyriausybės sprendimų tikruosius motyvus ir aplinkybes.

 

Daugiau informacijos:

Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas

Stasys Jakeliūnas

Mob. 8 668 42296

 

   Naujausi pakeitimai - 2018-10-31 10:27
   Rūta Mensonaitė