Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo nario S. Gentvilo pranešimas: parlamentaras inicijuoja neeilinį Aplinkos apsaugos komiteto posėdį dėl GPAIS sistemos neveikimo ir galimų baudų verslui, siekiančių 90 mln. eurų

2018 m. lapkričio 5 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo Aplinkos apsaugos komiteto pirmininko pavaduotojas Simonas Gentvilas lapkričio 7 d. inicijuoja neeilinį komiteto posėdį, kuriame siekiama aptarti gaminių, pakuočių ir atliekų apskaitos informacinės sistemos (GPAIS) situaciją. Neeiliniame Aplinkos apsaugos komiteto posėdyje planuojama išsiaiškinti kodėl neveikia šios programos funkcijos, dėl kokių priežasčių nėra faktiškai įgyvendinamas programos modulis ir kaip Aplinkos ministerija ketina spręsti susiklosčiusią situaciją, kai verslui metų gale gresia beveik 90 mln. eurų baudos dėl neveikiančios sistemos.

„Artėjant metų pabaigai ir GPAIS sistemai nepradėjus normaliai funkcionuoti, sisteminė pakuočių tvarkymo sektoriaus krizė tampa vis realesniu scenarijumi. Neoficialiai teigiama, kad pažymų, patvirtinančių pakuočių atliekų sutvarkymą, išduota vos 1 proc. nuo numatytų perdirbimo užduočių. Nesiimant reikalingų teisėkūros ar teisės aktų keitimo iniciatyvų, gamintojai ir importuotojai rizikuoja ir vėl gauti milžiniškus aplinkos taršos mokesčius dar šių metų pabaigoje“, – inicijuojamą posėdį argumentuoja parlamentaras S. Gentvilas.

Jo teigimu, GPAIS apskaitos sistemos trūkumai ir neveikimas signalizuoja rimtą pakuočių atliekų tvarkymo sektoriaus krizę, kurią galima sulyginti su „Metrail“ krize.

Posėdyje Seimo Aplinkos apsaugos komiteto nariai kartu su aplinkos ministru Kęstučiu Navicku, Aplinkos apsaugos departamento vadovu Vaidu Laukiu, FNTT vadovu Antoniu Mikulskiu, STT vadovu Žydrūnu Bartkumi, atstovais iš VšĮ „Žaliasis taškas“, VšĮ „PTO“ ir VšĮ „Gamtos ateitis“ ir kitais ketina nagrinėti GPAIS sistemos neveikimo problemas.

Neeilinis Seimo Aplinkos apsaugos komiteto posėdis vyks lapkričio 7 d. 13 val. Seimo I rūmuose, 404 kab.

 

Daugiau informacijos:

Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos narys

Seimo Aplinkos apsaugos komiteto pirmininko pavaduotojas

Simonas Gentvilas

Mob. 8 698 42168

El. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2018-11-05 13:37
   Rūta Mensonaitė