Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo nario V. Gailiaus pranešimas: „Geriamojo vandens kaina turi atitikti jo kokybę“

2018 m. lapkričio 7 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Pastaruoju metu viešojoje erdvėje girdint vis daugiau nusiskundimų dėl tiekiamo geriamojo vandens kokybės, Seimo narys Vitalijus Gailius užregistravo įstatymo projektą, kuriuo siūlo įtraukti kokybės indeksą į vandens kainų apskaičiavimo metodiką ir mažinti prastos kokybės vandens kainų tarifus.

„Pastaruoju metu nustatoma daug atvejų, kai Lietuvos gyventojams dėl įvairių priežasčių tiekiamas prastos kokybės geriamasis vanduo, kurio vartoti jie negali, geriamąjį vandenį gyventojai priversti pirkti, tačiau už šį tiekiamą nekokybišką vandenį kainos nemažinamos ir patiriami nuostoliai nėra kompensuojami“, – įstatymo projekto būtinumą argumentavo V. Gailius.

Politiko teigimu, nėra sąžininga visiems gyventojams nustatyti vienodas vandens kainas, kai nėra diferencijuojama kokybės indeksu. Kol kas visiems Lietuvos gyventojams nuotekų tvarkymo paslaugos teikiamos vienodomis sąlygomis ir kainomis.

V. Gailius pastebėjo, kad Geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo įstatyme palikta spraga ir dėl esančio reglamentavimo tiek geriamojo vandens tiekėjai, tiek Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija neturi teisinio pagrindo sumažinti kainų už atskiriems vartotojams tiekiamą nekokybišką vandenį.

„Geriamojo vandens kainų nustatymas diferencijuojant kainas pagal tiekiamo vandens kokybę – nėra nustatytas, todėl komisija, vadovaudamasi įstatymo nuostatomis, neturi galimybių metodikoje numatyti kitokių diferencijavimo pagrindų ir priimti sprendimų dėl geriamojo vandens kainų mažinimo nekokybiško vandens tiekimo atveju ar numatyti kitokių kompensavimo galimybių“, – pridūrė parlamentaras.

 

Kontaktinis asmuo:

Lietuvos Respublikos Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos narys

Antikorupcijos komiteto pirmininko pavaduotojas

Vitalijus Gailius

Mob. 8 698 42 681

El. p. [email protected] 

   Naujausi pakeitimai - 2018-11-07 09:28
   Monika Kutkaitytė