Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo nario E. Zingerio pranešimas: „Trišalė Asamblėja Vilniuje mini penkerių metų lemtingo posūkio Ukrainai sukaktį“

2018 m. lapkričio 13 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Lapkričio 12–13 d. Seime vyksta trišalės Asamblėjos devintoji sesija. Šiandien Konstitucijos salėje įvyko Lietuvos Respublikos Seimo, Lenkijos Respublikos Seimo ir Senato bei Ukrainos Aukščiausiosios Rados narių diskusija „Penkeri metai nuo Europos Sąjungos aukščiausiojo lygio susitikimo. Lemtingas Ukrainos posūkis Vilniuje“. Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys Emanuelis Zingeris teigia, kad taip bus įvertintas būtent Vilniaus vaidmuo padedant Ukrainai siekti tiek aukščiausių vakarietiškų standartų, tiek ir narystės Europos Sąjungoje.

„Prieš penkerius metus Vilniuje įvyko lemtingas Ukrainos posūkis Europos Sąjungos link. Lietuva savo pirmininkavimo ES metu pasirinko Ukrainą, Gruziją ir Moldovą taip mesdama iššūkį Kremliui. Tuo metu konferencija pažymėjo, kad nepasitiki Ukrainos prezidentu V. Janukovičiumi ir pakvietė Ukrainos žmones pareikšti savo požiūrį į Europos Sąjungą. Po kelių dienų Kijeve prasidėjo Maidanas. Forumas savo rezoliucijoje pažymėjo, kad „Europos Sąjunga lieka atvira Ukrainai, nepaisant to, ar Prezidentas V. Janukovičius pasirašys  ES Asociacijos sutartį, ar ne“, – prisiminė vienas iš 2013 m. lapkričio 27 d. Europos Sąjungos ir Ukrainos demokratinių jėgų forumo organizatorių E. Zingeris.

Šiandienos trišalės Asamblėjos darbotvarkės pabaigoje, po diskusijos, Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos parlamentų vadovai pasirašė baigiamąjį dokumentą – deklaraciją, kurioje, anot Seimo Užsienio reikalų ir Europos reikalų komitetų nario E. Zingerio, „aukštai vertinamas strateginis Ukrainos posūkis, įvykęs Vilniuje 2013 m.“

 

Primename, kad trišalė Asamblėja (įsteigta 2005 m. gegužės mėn. Lucke) yra konsultacinė tarpparlamentinė institucija bendrus interesus atitinkantiems klausimams ir projektams svarstyti. Asamblėją sudaro po 10 Lietuvos Seimo, Lenkijos Seimo ir Senato bei Ukrainos Aukščiausiosios Rados narių. Kaip įtvirtinta šios Asamblėjos statute, kiekvienos valstybės nacionalinei delegacijai vadovauja tos valstybės parlamento pirmininkas.

 

Daugiau informacijos:

Seimo narys Emanuelis Zingeris

Tel. (8 5) 239 6644

El. p. Emanuelis.Zingeris@lrs.lt

 

   Naujausi pakeitimai - 2018-11-13 14:31
   Rūta Mensonaitė