Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo nario M. Majausko pranešimas: „Dėl mokestinės reformos Lietuvoje Jungtinėje Karalystėje studijuojantys lietuviai turės ankščiau pradėti mokėti įmokas už studijas“

2018 m. lapkričio 13 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys Mykolas Majauskas kreipėsi į finansų ministrą Vilių Šapoką ir švietimo ir mokslo ministrę Jurgitą Petrauskienę dėl mokesčių reformos pasekmių Jungtinėje Karalystėje studijuojantiems lietuviams.

Vasarą priimti mokestinės sistemos pakeitimai sąlygos darbuotojo ir darbdavio mokamų mokesčių perskirstymą, todėl darbuotojų bruto darbo užmokestis didės 1,29 karto. Pagal dabar galiojančią tvarką, gyvenant Jungtinėje Karalystėje, studijų paskolos turi būti grąžinamos 30 metų, mokant po 9 proc. nuo perviršio nuo nustatytos minimalios ribos, nurašant nesugrąžintą dalį. Šiuo metu Lietuvoje metinė atlyginimo riba, nuo kurios būtų mokama už paskolą dirbant Lietuvoje yra 15 000 svarų (17 192 eurų) bruto metinio darbo užmokesčio.     

„Talentingi jauni profesionalai turi nelengvą pasirinkimą – grįžti į Lietuvą už mažesnį atlyginimą ir kurti savo namus čia ar toliau semtis žinių ir dirbti už kelis kartus didesnį atlygį Didžiojoje Britanijoje. Įgyvendinus mokesčių reformą, studentai bus priversti galvoti dar kartą, nes grįždami ne tik gaus mažesnį atlyginimą, bet ir turės mokėti didesnes palūkanas ir anksčiau gražinti milžiniškas skolas už studijas užsienyje“, – teigė M. Majauskas.

Pritaikius priimtus mokestinės sistemos pakeitimus, žemutinė riba, nuo kurios reiktų pradėti mokėti už paskolą, būtų pasiekiama neto darbo užmokesčiui tesiekiant 900 eurų/mėn., skirtingai nei nuo 1089 eurų/mėn. į rankas pagal dabartinę sistemą. Tuo tarpu aukštutinė riba, su kuria būtų taikomos UK RPI palūkanos + 3 proc., būtų pasiekiama neto darbo užmokesčiui tesiekiant 1566 eurų/mėn. skirtingai nei nuo 1967 eurų neto pagal dabartinę sistemą.

„Įgyvendinus mokesčių reformą jauni profesionalai, gaunantys į rankas 1566 eurų, būtų priversti pradėti 114 eurų mėnesinius mokėjimus ir būtų skaičiuojamos padidintos 6.3 proc. palūkanos. Gaunantys 2000 eurų į rankas – pagal naują tvarką per 30 metų sumokėtų net 60,571 eurų už studijas arba net 1.57 karto daugiau nei iki reformos. Šis skirtumas yra tik dėl to, kad darbdavio ir darbuotojo mokesčių sujungimas 1,29 karto padidina atlyginimą „ant popieriaus“, – pažymėjo M. Majauskas.

Parlamentaras ragina, atsižvelgiant į mokestinės reformos sukeliamus padarinius studijuojantiesiems užsienyje, susisiekti su atitinkamomis Jungtinės Karalystės institucijomis ir užtikrinti, kad būtų koreguojamos Lietuvoje dirbančių JK universitetų absolventų atlyginimų ribos nuo kurių būtų reikalaujama išmokėti skolas ir būtų skaičiuojamos padidintos palūkanos.

Kreipimasis pridedamas.

 

Daugiau informacijos:

Seimo narys Mykolas Majauskas

Tel. (8 5) 239 6959

El. p. Mykolas.majauskas@lrs.lt

 

   Naujausi pakeitimai - 2018-11-13 15:06
   Rūta Mensonaitė