Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo narių A. Ažubalio ir L. Kasčiūno pranešimas: parlamentarai ragina Lietuvoje išrinktus Europos Parlamento narius inicijuoti diskusiją dėl sankcijų Rusijai išplėtimo

2018 m. lapkričio 14 d. pranešimas žiniasklaidai

 

 

Seimo Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos nariai Audronius Ažubalis ir Laurynas Kasčiūnas kreipėsi į Lietuvos Respublikoje išrinktus Europos Parlamento narius prašydami inicijuoti diskusiją dėl sankcijų Rusijos tarpininkams išplėtimo.

LRT Tyrimų skyriaus 2018 m. lapkričio 8 d. publikacijoje skelbiama, kad Lietuvos įmonė UAB „Agrokoncernas“ importuoja trąšas iš Rusijos bendrovės OAO „Minudobreniya“ – Rusijos Voronežo srityje, Rosošo mieste, esančios azotinių trąšų gamyklos, kurios daugiau nei 80 proc. akcijų priklauso Rusijos oligarchui Arkadijui Rotenbergui.[1] Pažymėtina, kad A. Rotenbergui dėl dalyvavimo Krymo aneksijos procesuose ir artimų ryšių su Kremliaus lyderiu Vladimiru Putinu nuo 2014 m. taikomos tarptautinės sankcijos. Tačiau, kaip nurodoma LRT publikacijoje, minėtos sankcijos apeinamos trąšas iš A. Rotenbergui priklausančios bendrovės parduodant per tarpininkus Dubajuje.

A. Ažubalis ir L. Kasčiūnas savo laiške Europos Parlamento nariams pažymi, kad Seimas jau yra išsakęs savo palaikymą platesniam nacionalinių sankcijų paketui, kuris taip pat numatytų draudimą su Lietuvoje veikiančiais juridiniais asmenimis vykdyti ekonominę veiklą ir iš to gauti pajamas – taip siekiant sukurti efektyvesnį sankcijų taikymo mechanizmą, kuris būtų instrumentas, prisidedantis prie nacionalinio saugumo ir užsienio politikos efektyvumo.

„Esame įsitikinę, kad itin svarbu ir kitoms ES valstybėms pasekti tokiu keliu, o ne apsiriboti tik užsieniečių padariusių ar prisidėjusių prie nusikalstamos veiklos neįsileidimu ar tarptautinėmis sankcijomis konkrečioms įmonėms, nuošalyje paliekant įmones, kurios teikia tarpininkavimo paslaugas ir leidžia apeiti ES įvestas tarptautines sankcijas. ES taikomų sankcijų režimas bus efektyvus tik tada, kai valstybės narės tinkamai užtikrins jų įgyvendinimą ir visos ES mastu bus įvesta griežtesnė tvarka leidžianti išvengti situacijų, kuomet sankcijų sąraše esantys fiziniai ir juridiniai asmenys su tarpininkų pagalba jas apeina ir toliau vykdo veiklą bei iš jos pelnosi“, – teigė A. Ažubalis.

Seimo nario L. Kasčiūno manymu, sankcijos yra veiksmingiausios, kai jos yra taikomos kolektyviai, todėl šiuo klausimu itin svarbi yra vieninga ir griežta ES institucijų pozicija.

„Atsižvelgdami į visą tai, prašome mūsų Europos Parlamento narių kreiptis į EP grupių pirmininkus, atitinkamus Europos Parlamento komitetus bei į Europos Komisijos viceprezidentę Federiką Mogerinį (Federica Mogherini), raginant pakeisti ir išplėsti šiuo metu galiojančią sankcijų taikymo tvarką taip, kad sankcijos apimtų ir tarpininkų įmones ar kitus juridinius asmenis, per kuriuos apeinamos ES pritaikytos sankcijos. Aktyvus EP įsitraukimas galėtų būti veiksmingas ir šiuo metu itin reikalingas“, – komentavo L. Kasčiūnas.

 

Daugiau informacijos:

Seimo narys Audronius Ažubalis

Mob. 8 658 42 488

El. p. [email protected] 

 

Seimo narys  Laurynas Kasčiūnas

Mob. 8 659 00 088

El. p. [email protected] 

 

 

[1] Rūta Juknevičiūtė, „LRT tyrimas. R. Karbauskio verslas prekiauja trąšomis, kurias gamina V. Putino draugo fabrikas“, LRT, 2018 m. Lapkričio 8 d., <https://www.lrt.lt/naujienos/lrt-tyrimai/46/233255/lrt-tyrimas-r-karbauskio-verslas-prekiauja-trasomis-kurias-gamina-v-putino-draugo-fabrikas> [Žiūrėta 2018-11-13].

   Naujausi pakeitimai - 2018-11-14 11:21
   Rūta Mensonaitė