Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo narių V. Kernagio ir R. Popovienės pranešimas: kultūros ministrės prašoma pasiaiškinti dėl kultūros politikos strategijos

2018 m. lapkričio 14 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo Kultūros komiteto nariai Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys Vytautas Kernagis ir Lietuvos socialdemokratų frakcijos narė Raminta Popovienė kreipėsi į kultūros ministrę Lianą Ruokytę-Jonsson dėl kultūros politikos strategijos sukūrimo.

Viešojoje erdvėje pasirodžius kultūros viceministro Gyčio Andrulionio pareiškimams, kad „šiuo metu baigiam svarstyti Kultūros strategiją 2030 m. Po to, kai tai strategijai pritars Vyriausybė ir Seimas, svarstysim atskirų sričių įstaigų tinklo pertvarkymus“, parlamentarai V. Kernagis ir R. Popovienė prašo nurodyti ministrės įsakymų ar ministerijos kanclerio potvarkių numerius, kuriais buvo nurodyta sukurti darbo grupes minėtai strategijai parengti. Taip pat prašoma patikslinti,  kokiu būdu buvo informuotas kultūros sektorius apie kvietimą teikti pasiūlymus darbo grupei. Jeigu tokių dokumentų nėra ir visuomenė nebuvo informuota apie viceministro nurodytos strategijos 2030 m. kūrimą, prašoma informuoti, kas konkrečiai ir kokiu pagrindu kuria vieną svarbiausių dokumentų valstybės politikos kultūros srityje.

„Eilinį kartą Kultūros ministerija sukelia sumaištį kultūros lauke, kuomet paskelbia apie savo veiksmus ankščiau, nei veiksmai išdiskutuojami su bendruomene. Jau tapo bene įprasta, kad veiksmai daromi nenuosekliai ir neapgalvotai. Norime, kad ministrė paaiškintų susidariusią situaciją, kuomet viceministras Seimo salėje viešai pareiškia, jog baigiama svarstyti strategija, tačiau neaišku kas ją svarsto, rengia ir kodėl niekas apie ją nežino“, – teigė V. Kernagis. 

Kultūros komiteto nariai kreipimesi taip pat prašo informuoti, kokioje stadijoje yra Lietuvos kultūros politikos pagrindų įstatymas, kuris turėjo būti paruoštas ir priimtas dar 2017 m. gruodžio mėn., kaip numatyta Vyriausybės nutarime. Taip pat prašoma nurodyti konkrečius dokumento projekto autorius bei juridinį pagrindą, kuriuo jiems buvo deleguota funkcija sukurti bazinį įstatymą, kurio nepriėmus, neįmanomas ir išvestinių dokumentų – Lietuvos kultūros strategijos bei Nacionalinės kultūros programos kūrimas bei priėmimas.

 

Daugiau informacijos:

Seimo narys Vytautas Kernagis

Tel. (8 5) 239 6668

El. p. Vytautas.Kernagis@lrs.lt

 

   Naujausi pakeitimai - 2018-11-14 16:06
   Rūta Mensonaitė