Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo narės R. Morkūnaitės-Mikulėnienės pranešimas: „Laisvės premija partizanams – tai visuomenės padėka tautos didvyriams“

2018 m. lapkričio 14 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Šiandien Laisvės premijų komisija nusprendė skirti 2018 m. Laisvės premiją partizanų grupei Jonui Čeponiui, Juozui Mociui, Bronislovui Juospaičiui, Jonui Kadžioniui, Vytautui Balsiui, Juozui Jakavoniui, Jonui Abukauskui.

Kaip sakė komisijos pirmininkė, Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos seniūno pavaduotoja Radvilė Morkūnaitė Mikulėnienė – tai padėka už mūsų laisvę kovojusiems didvyriams, iki šiol puoselėjantiems jos idealą.

„Ši premija yra mūsų pagarbos ir dėkingumo ženklas jiems ir visiems laisvės kovų dalyviams. Šie žmonės yra ne tik laisvės kovų dalyviai, bet ir 1949 m. vasario 16 d. Deklaracijos vertybių tęsėjai, šiandieniniu savo darbu aktyviai puoselėjantys istorinę atmintį apie Lietuvos laisvės kovą“, – pabrėžė R. Morkūnaitė-Mikulėnienė.

2019 m. teikiama Laisvės premija simboliškai sutaps su 1949 m. Vasario 16-osios deklaracijos 70-mečiu. Lietuvos laisvės kovos sąjūdis atkurtas 1990 m. remiantis Partizanų vadų 1949 m. vasario 16 d. Deklaracija, kuri 1999 m. sausio 12 d. Seimo patvirtinta kaip Lietuvos valstybės teisės aktas.

Seimo Laisvės premijų komisija teikia kandidatus Laisvės premijai atsižvelgdama į gautus valstybės ir savivaldybių institucijų, visuomeninių organizacijų ir asociacijų, akademinės bendruomenės, bendruomenių ir fizinių asmenų teikimus. Premija teikiama Laisvės gynėjų dieną – sausio 13-ąją.

 

Daugiau informacijos:

Laisvės premijų komisijos pirmininkė

Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė,

tel. (8 5) 239 6657, el. p. Radvile.Morkunaite@lrs.lt

 

   Naujausi pakeitimai - 2018-11-14 16:16
   Rūta Mensonaitė