Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo nario L. Kasčiūno pranešimas: parlamentaras kreipėsi į švietimo ir mokslo ministrę dėl įsipareigojimo didinti neformaliojo vaikų švietimo finansavimą nevykdymo

2018 m. lapkričio 16 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys Laurynas Kasčiūnas kreipėsi į švietimo ir mokslo ministrę Jurgitą Petrauskienę, atkreipdamas dėmesį, kad neformaliojo vaikų švietimo (NVŠ) projekto plėtrai žadama skirti tik 12 mln. eurų, o ne pagal numatytą projekto vykdymo planą 15 mln. eurų.

L. Kasčiūno teigimu, valstybės švietimo strategijoje numatyta, kad neformaliojo vaikų švietimo prieinamumas kasmet turėtų augti – numatyta, kad 2020 m. NVŠ programose dalyvaus net 75 proc. mokinių. Tačiau NVŠ prieinamumas 2017 m. siekė tik 53,43 proc. (2017-12-01 MR duomenys), kuomet pagal valstybės švietimo strategiją buvo numatyta, kad NVŠ dalyvaus 60 proc. mokinių. Tai aiškiai rodo, kad NVŠ tikslinis finansavimas yra nepakankamas įgyvendinti projektui.

„2018 m. NVŠ tiksliniui finansavimui buvo skirta 11 mln. eurų iš ES struktūrinių fondų lėšų. Taip pat buvo žadama, kad 2019 m. finansavimas didės iki 15 mln. eurų, o 2020 m. – iki 19 mln. eurų. Tačiau jau dabar aišku, kad kitiems metams bus skirta tik 12 mln. eurų, o ne žadėti 15 mln. šio projekto tolimesniam vystymui“, – sako L. Kasčiūnas.

„Neskiriant projekto vystymui numatytų lėšų vaikų, dalyvaujančių NVŠ veikloje, skaičius nedidės, o jei ir didės – nepakankamai. Taip pat nedidės ir programų krypčių įvairovė. Galiausiai nedidės NVŠ paslaugų prieinamumas kaimo vietovėse“, – aiškino Seimo narys.

L. Kasčiūnas taip pat atkreipė dėmesį, kad šiuo metu NVŠ tikslinis finansavimas yra skiriamas tik iš ES struktūrinių lėšų. Atsižvelgiant į tai, kad 2020 m. Lietuva gali netekti teisės į struktūrinę Europos Sąjungos paramą, tad jau dabar privalome ieškoti lėšų valstybės biudžete šio projekto finansavimui ir tęstinumui užtikrinti.

 

Daugiau informacijos:

Seimo narys Laurynas Kasčiūnas

Mob. 8 659 00 088

   Naujausi pakeitimai - 2018-11-16 10:19
   Monika Kutkaitytė