Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo nario V. Juozapaičio pranešimas: „Apie Baltijos kultūros fondui skiriamas lėšas kultūros ministrė nesiteikė informuoti net Ministro Pirmininko“

2018 m. lapkričio 16 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys prof. Vytautas Juozapaitis kreipėsi į kultūros ministrę Lianą Ruokytę-Jonsson dėl Baltijos kultūros fondo finansavimo.

Šių metų spalio 25–26 d. Vilniuje posėdžiavusioje Baltijos Asamblėjoje buvo priimta rezoliucija dėl Baltijos kultūros fondo steigimo. Lietuvos, Latvijos ir Estijos kultūros ministrai priėmė susitarimą steigti bendrą Baltijos šalių kultūros fondą. Susitarime įtvirtinta nuostata: kiekvienai valstybei narei skirti po 100 tūkstančių eurų fondo veiklai. Vakarykščiame plenariniame posėdyje Seimo Švietimo ir mokslo komiteto pirmininko pavaduotojui V. Juozapaičiui paklausus, iš kokių resursų bus skiriamos lėšos fondui, tiek Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis, tiek finansų ministras Vilius Šapoka pripažino, kad apie tokio fondo steigimą išgirdo pirmą kartą ir negali atsakyti apie šio fondo finansavimą. Kultūros ministrė L. Ruokytė-Jonsson pripažino, kad „taip, iš vidinių (Kultūros ministerijos) resursų yra numatyta 100 tūkst. eurų“.

Parlamentaras V. Juozapaitis kreipimesi kultūros ministrės prašo nurodyti priežastis, dėl kurių apie Baltijos kultūros fondo steigimą ir šiam procesui reikalingų lėšų panaudojimą nebuvo informuoti Ministras Pirmininkas ir finansų ministras. Taip pat prašoma nurodyti, kada ir kokiais būdais bus informuota Lietuvos kultūros bendruomenė apie steigiamą Baltijos kultūros fondą, kuris veiklą pradės jau 2019 sausio 1 dieną. Kartu Seimo narys prašo atsakyti, kuri Kultūros ministerijos kuruojama sritis neteks minėtų 100 tūkst. eurų finansavimo, kurį ketinama skirti fondo veiklai, ir prašoma informuoti, kaip bus vykdoma Baltijos Asamblėjos priimtos rezoliucijos dalis, kurioje numatytas tiek Baltijos Asamblėjos, tiek ir nacionalinių parlamentų narių dalyvavimas bendro Baltijos kultūros fondo valdyme.

„Belieka užjausti Lietuvos Respublikos Ministrą Pirmininką, kad jo Vyriausybės kultūros ministrė nesugeba informuoti nei jo, nei Finansų ministerijos, tiesiogiai atsakingos už Lietuvos biudžeto planavimą ir vykdymą, apie numatomas išlaidas. Tai liudija, kad ministrė L. Ruokytė-Jonsson nesiteikia bendrauti ne tik su kultūros bendruomenės atstovais, bet ir savo tiesioginiu viršininku“, – teigė V. Juozapaitis.

 

Baltijos valstybių kultūros ministrų susitarimu įsteigtas fondas finansuos Lietuvos, Latvijos ir Estijos kultūrinio bendradarbiavimo programas, organizuojamus bendrus tarptautinius kultūrinius renginius. Baltijos valstybių kultūros fondas rems architektūros, vizualiųjų menų, dizaino, literatūros, muzikos, scenos menų, bibliotekų, muziejų ir archyvų sričių projektus, kuriuose dalyvaus visų trijų Baltijos valstybių kultūros organizacijos. Kiekviena šalis fondui skiria po 100 tūkst. eurų. Lėšos pirmiausia bus naudojamos naujoms kultūros iniciatyvoms, skatinančioms Baltijos šalių kultūros tarptautiškumą – už Baltijos valstybių ribų rengiamiems bendriems Baltijos šalių kultūros pristatymams, taip pat ir tarptautinėms iniciatyvoms Baltijos šalyse.

Baltijos valstybių kultūros fondą paeiliui trejų metų laikotarpiu valdys Estijos kultūros rėmimo fondas (est. Eesti Kultuurikapital), Latvijos Valstybinis kultūros rėmimo fondas (lat. Valsts kultūrkapitāla fonds) ir Lietuvos kultūros taryba.

 

Daugiau informacijos:

Seimo narys Vytautas Juozapaitis

Tel. (8 5) 239 6559

El. p. [email protected]

 

   Naujausi pakeitimai - 2018-11-16 13:01
   Monika Kutkaitytė