Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Parlamentarė R. Juknevičienė Kanadoje pirmininkaus NATO Parlamentinės Asamblėjos sesijai

2018 m. lapkričio 16 d. pranešimas žiniasklaidai

 

2018 m. lapkričio 16 d. Halifakse (Kanada) prasidėjo NATO Parlamentinės Asamblėjos (PA) sesija, į kurią susirinko įstatymų leidėjai iš viso Aljanso valstybių. Sesijos metu bus siekiama sutvirtinti transatlantinius ryšius ir paspartinti saugumo prioritetų įgyvendinimą, pradedant nuo atgrasymo stiprinimo besitęsiančios įtampos su Rusija kontekste iki rinkimų apsaugojimo nuo užsienio valstybių kišimosi.

„Parlamentai ir rinkimai yra naujos mūsų saugumo fronto linijos,” – teigia NATO PA prezidentė Rasa Juknevičienė.

Pirmą kartą istorijoje Asamblėjos sesijai pirmininkauja Lietuvos parlamentarė, prezidente išrinkta iš naujų, po 2004 m. įstojusių, NATO narių.

Ji pažymi, kad Rusija naudoja hibridines taktikas ir dezinformavimą, siekdama pakenkti mūsų demokratinėms institucijoms. „Parlamentų vaidmuo saugant mūsų demokratijas tapo dar reikšmingesnis, o NATO PA vaidmuo yra esminis stiprinant demokratinių institucijų atsparumą”, – sako R. Juknevičienė.

Į keturias dienas truksiantį susitikimą atvyko virš 270 parlamentarų. Tikimasi, kad jie priims rekomendacijas Aljanso vyriausybėms, raginančias paspartinti pastangas atsakyti į hibridines grėsmes, kylančias iš Rusijos, apimant patvirtinimą, jog hibridinė ataka gali aktyvuoti NATO kolektyvinės gynybos straipsnį.

Sesijos metu bus diskutuojama ir apie platesnes karines grėsmes – Vidutinio nuotolio branduolinių pajėgumų sutarties pažeidimus iš Rusijos pusės bei karinių pajėgumų demonstravimą prie rytinių NATO sienų.

Pirmadienį susirinkę parlamentarai išrinks naują Asamblėjos prezidentą bei viceprezidentus.

 

Kontaktams:

Seimo narė, NATO PA prezidentė

Rasa Juknevičienė, tel. 8 698 42675, el. p. [email protected]

 

   Naujausi pakeitimai - 2018-11-16 15:21
   Asta Markevičienė