Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo narių R. Morkūnaitės-Mikulėnienės ir E. Pupinio pranešimas: „Etatinis mokytojų darbo apmokėjimas užribyje paliko mokyklose dirbančius pagalbos specialistus“

2018 m. lapkričio 20 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos nariai Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė ir Edmundas Pupinis pateikė pasiūlymą Lietuvos Respublikos valstybės ir savivaldybių įstaigų darbuotojų darbo apmokėjimo įstatymui, kuriuo didinami pareiginės algos pastoviosios dalies koeficientai specialiesiems pedagogams, logopedams, psichologams ir socialiniams pedagogams.

„Jau kurį laiką nepaisant deklaruojamo įtraukaus švietimo ir mokytojo profesijos pavertimo prestižine siekio, užribyje palikti specialieji pedagogai, psichologai ir socialiniai pedagogai, kurie dirba su specialiųjų poreikių turinčiais vaikais“, – atkreipia dėmesį Seimo TS-LKD frakcijos seniūno pavaduotoja R. Morkūnaitė-Mikulėnienė.

Dėl švietimo ir mokslo ministrės Jurgitos Petrauskienės teiktos ne iki galo išdiskutuotos ir skubotai įgyvendinamos švietimo sektoriaus darbuotojų etatinio apmokėjimo tvarkos, šalyje prasidėjo pedagogų streikai. Mokytojai jaučia nuoskaudas dėl Vyriausybės demonstruojamos nepagarbos jiems, o socialiniai darbuotojai ir kiti mokyklose dirbantys specialistai dėl pasikeitusios tvarkos priversti trauktis iš darbo.

„Praėjusią pavasario sesiją jau teikiau pasiūlymus, kad būtų keliami ir pagalbos švietimui pedagoginių darbuotojų atlyginimai. Tuo metu valdantieji nepritarė siūlymui ir pažadėjo minėtiems pedagoginiams darbuotojams didinti atlyginimus svarstant ateinančių metų biudžetą. Nors Vyriausybės programoje užsibrėžtas tikslas – visiems prieinamas kokybiškas švietimas, tačiau jis  nebus pasiektas vien tik programomis, metodikos ir infrastruktūros pritaikymu. Specialiųjų pedagogų darbas turi būti vertinamas nediskriminuojant jų. Todėl teikiamas siūlymas padidinti minėto įstatymo 5 priede įtvirtintus pastoviosios dalies koeficientus“, – pasiūlymą pakomentavo E. Pupinis.

Seimo narių nuomone, nuo 2019 m. įsigaliosianti šios Vyriausybės „prastumta“ mokesčių pertvarka valstybės biudžetui atsieis apie 300 mln. eurų netekimą. Dalį šių pinigų nukreipus pedagogų ir mokyklose dirbančių kitų sričių specialistų (spec. pedagogų, logopedų) atlyginimų padidinimui, situacija nebūtų tokia įtempta, kaip dabar.

TS-LKD Taryba šeštadienį vykusiame posėdyje įpareigojo frakciją Seime siekti Vyriausybės mokesčių pertvarkos moratoriumo, o nepavykus – nepalaikyti viešąjį sektorių diskriminuojančio 2019 m. biudžeto.

 

Daugiau informacijos:

Seimo TS-LKD frakcijos

Viešųjų ryšių grupė

Tel. (8 5) 239 6506

   Naujausi pakeitimai - 2018-11-20 08:55
   Monika Kutkaitytė