Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo nario J. Džiugelio pranešimas: „Nacionalinis susitarimas užtikrins neįgaliųjų teisę rinkti valdžią“

2018 m. lapkričio 20 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Ateinantys metai Lietuvos politiniame gyvenime bus išskirtiniai dėl vyksiančių trejų rinkimų – savivaldos, Prezidento ir Europos Parlamento. Tačiau daugeliui jie gali tapti didžiulio nusivylimo laikotarpiu, nes beveik du trečdaliai rinkimų apylinkių nepritaikytos žmonėms su negalia ir senjorams. Tai atima iš jų vieną svarbiausių Konstitucijos garantuojamų teisių dalyvauti šalies politiniame gyvenime, taip pat ir pareikšti savo valią balsuojant.

„Iš žmonių su negalia atimta teisė balsuoti ne tik diskriminuoja juos kitų piliečių atžvilgiu, bet ir gilina atskirtį, izoliuoja nuo visuomenės ir, tai ne mažiau svarbu, žemina orumą. Taip neturėtų jaustis nė vienas demokratinės šalies, Europos Sąjungos narės pilietis. Ši situacija gali skaudžiai atsiliepti valstybei. Kalbu ne tik apie Lietuvos įvaizdį pasaulyje ir moralinį šimtų tūkstančių piliečių nusivylimą. Jeigu bent dalis jų sugalvotų pasinaudoti teisiniu precedentu, kai dviem neįgaliesiems už nesuteiktą galimybę balsuoti buvo priteistas neturtinės žalos atlyginimas, tai mūsų valstybei atsieitų šimtus tūkstančių eurų. O juk yra daugybė socialinių sričių, kurioms šie pinigai labai reikalingi“, – teigia Seimo narys Justas Džiugelis.

Anot parlamentaro, bendraudamas su savivaldybių atstovais jis ne kartą įsitikino, kad didžiausia kliūtis pritaikyti rinkimų apylinkes žmonėms su negalia ir senjorams yra ne pinigų ar galimybių stygius, o noro trūkumas. Daugybę kliūčių galima išspręsti pasitelkus išradingumą, tereikia į situaciją pažiūrėti neformaliai. To, deja, kai kuriose savivaldybėse labai trūksta.

Todėl J. Džiugelis inicijuoja nacionalinį susitarimą tarp Seimo, Vyriausiosios rinkimų komisijos, nevyriausybinių organizacijų, Lietuvos savivaldybių asociacijos ir visų savivaldybių atstovų, kurie, dėdami parašą, įsipareigotų užtikrinti, kad kuo daugiau rinkimų apylinkių būtų pritaikytos neįgaliesiems, o šie būtų laiku ir tinkamai informuoti apie rinkimus.

 

Daugiau informacijos:

Seimo narys

Justas Džiugelis

Mob. 8 656 88 886

   Naujausi pakeitimai - 2018-11-20 10:32
   Monika Kutkaitytė